شکافته محصول 2016

شکافته محصول 2016 یک فیلم در ژانر وحشت و روانشناختی است که به زندگی کوین، یک بیمار روانی با 24 شخصیت مجزا می پردازد. نقش کوین را جیمز مک اووی بازی می کند. کارگردان فیلم M. night Shyamalan نام دارد. شکافته محصول 2016 توانست با بودجه ای معادل با 9 میلیون دلار به فروش 278.5 میلیون دلار دست پیدا کند.

کوین و شخصیت هایش

کوین بیماری است که از اختلال شخصیت DID رنج می برد. فیلم با یک دزدی شروع می شود که طی آن کوین سه دختر جوان را می رباید. کوین در طول روز در قالب شخصیت های مختلف قرار می گیرد. او برای هر یک شخصیت هایی که دارد لباس ها و وسیله های خاصی دارد و در طول روز ممکن است چندین بار شخصیت اش عوض شود. تا کنون درمانگر کوین یعنی خانم دکتر کارن فلچر موفق به کشف 23 شخصیت مجزا همراه با نام مشخص برای این بیمار شده است. اما متاسفانه شخصیت 24 که اتفاقا خطرناک ترین آن ها هم هست، از نگاه وی پوشیده می ماند و همین موضوع منجر به بروز فاجعه برای تعدادی از افراد می شود.

شکافته محصول 2016

شکافته محصول 2016

یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه شود، بازی بسیار خوب مک اووی در نقش یک روانی خطرناک است. همین طور درمانگر (بتی باکلی) بازی خیلی خوبی داشته است. مک اووی در شکافته محصول 2016 موفق می شود در قالب هر یک از این شخصیت های فرعی قرار بگیرد و هر کدام را به صورت کاملا مجزا بیافریند. دلیل بیمار شدن کوین، مورد سوءاستفاده قرار گرفتن در دوران کودکی بود. و حالا دختران جوان و گروگان باید راهی برای نجات خود پیدا کنند.

منتقدان در مجموع نظر مساعدی به این فیلم نشان دادند. شکافته توانست نامزدی های زیادی برای دریافت جایزه در جشنواره های مختلف به دست اورد و تعدادی از جوایز را از آن خود کند که از آن میان می توان به جایزه ی بهترین بازیگر نقش اول مرد در San Diego Film Critics Society اشاره کرد.

درمانگری شکست خورده

فیلم نشان دهنده ی ناامیدی یک درمانگر از درمان بیمار خود است. جایی که دکتر فلچر به این نتیجه می رسد که این دسته از بیماران می توانند نه تنها بسیار پیچیده باشند، بلکه بودن با آن ها می تواند خطرات فراوانی را برای فرد به همراه داشته باشد. کوین تا جایی جلو رفت که دکتر فلچر متوجه شد در شناسایی شخصیت های کوین موفق نبود و در پایان داستان هم نتوانست از تبعات آن در امان بماند.