سوئینی تاد محصول 2007

سوئینی تاد محصول 2007 یک فیلم متفاوت در ژانر قتل های زنجیره ای و موزیکال است که به کارگردانی تیم برتون ساخته شده است. تیم برتون کارگردان افسانه ای، از دوارن نوجوانی آرزوی ساخت چنین فیلمی را داشت اما نهایتا در سال 2007 بود که توانست به هدف خود برسد و مانند همیشه به خلق شاهکاری بی نظیر بپردازد.

داستان و پیرنگ سوئینی تاد محصول 2007

داستان فیلم از این قرار است که قاضی ترپین بدذات (الن ریکمن) در شهر لندن به همسر یک پیرایشگر چشم می دوزد و برای همین پیرایشگر بی گناه (جانی دپ) را برای جرمی که به آن مرتکب نشده بود، به استرالیا تبعید می کند. پیرایشگر پس از پانزده سال این بار به نام سوئینی تاد به لندن برمی گردد و قسم می خورد که انتقام آن اتفاق را بگیرد.

او دوباره به حرفه ی خود مشغول می شود و با مجموعه ای از تیغ های نقره ای که دارد، مراجعان خود را با زدن رگ های ناحیه ی گردن به قتل می رساند. او سپس اجساد را به زیرزمین و برای خانم لاوت (هلنا بانم کارتر) می فرستد که او هم برای درست کردن پای گوشت از این اجساد استفاده می کند. او پای ها را با استفاده از گوشت اجساد در کوره می پزد و به مردم می فروشد!

سوئینی تاد به قتل های زنجیره ای خود ادامه می دهد و هیچ چیزی نمی تواند او را راضی کند، مگر این که قاضی شرور و بدطینت را به قتل برساند. سرانجام قاضی بدفرجام به دام او می افتد و به قتل می رسد و به نوعی به سزای عمل زشت خود می رسد.

جانی دپ با تیغ نقره ای را در دست، اثر سوئینی تاد محصول 2007

جانی دپ با تیغ نقره ای را در دست، اثر سوئینی تاد محصول 2007

 در فیلم سوئینی تاد محصول 2007 جانی دپ بازیگر افسانه ای هالیوود در نقش سوئینی تاد، و هلنا بانم کارتر در نقش خانم لاوت بازی کرده اند. این دو قبلا هم در یکی از فیلم های تیم برتون به نام چارلی و کارخانه ی شکلات سازی در کنار هم بازی کرده بودند. تیم برتون به همکاری با هردوی این بازیگران علاقه ی زیادی داشته است.

نگاه منتقدان و جوایز

فیلم توانست با بودجه ای معادل با 50 میلیون دلار به فروش 153.4 میلیون دلاری برسد. فیلم همچنین تحسین منتقدان را برانگیخت. منتقدان راتن تومیتوز تایید 85 درصدی خود را برای فیلم اعلام کردند. بازی ها، جلوه های ویژه، طراحی تولید، طراحی لباس و وفاداری به متن اصلی داستان همگی مورد تحسین قرار گرفتند. سوئینی تاد محصول 2007 نامزد دریافت جایزه ی اسکار برای بهترین کارگردانی هنری، بهترین طراحی لباس و بهترین اجرا توسط بازیگری در نقش اصلی برای جانی دپ را به دست آورد و برنده ی جایزه ی اسکار بهترین کارگردانی هنری شد. تماشای این فیلم را به کلیه ی دوست داران آثار شگفت انگیز تیم برتون توصیه می کنم.

 

با آثار جذاب جانی دپ آشنا شوید: شکلات، چارلی و کارخانه ی شکلات سازی و توریست