سندرا بولک زاده ی بیست و ششم جولای 1964 در آرلینگتن، ایالات متحده آمریکا، بازیگر هالیوود است. سندرا بولک هم اکنون پنجاه و چهار سال دارد. او یکی از پردرآمدترین بازیگران زن هالیوود است. بولک صاحب یک شرکت تولیدی و یک رستوران است. او زنی باهوش و محبوب است. برای همین، زن های دیگر حس دوگانه ی تحسین و حسادت هم زمان را به او دارند.

سندرا بولک تنها فرزند خانواده اش نبود. بلکه شش سال پس از تولد او خواهرش به دنیا آمد. آنها خانواده ای خلاق داشتند. همین موضوع دوران کودکی او را با کیفیت ویژه ای همراه می کرد. مادرش خواننده ی اپرا و پدرش مربی آواز بود. والدین بسیار تمایل داشتند که سندرا قدم در راه آن ها بگذارد برای همین به او پیانو یاد دادند و درس های آواز را نیز برایش تدارک دیدند. البته خواننده ی اپرا بودن یا پیانیست بودن چیزی نبود که سندرا واقعا بخواهد. برای همین او هر کاری کرد تا وارد مدرسه ی موسیقی نشود.

سندرا بولک

سندرا بولک

یک بار در یکی از برنامه های اپرا نقشی به سندرا بولک پیشنهاد شد که او آن را رد کرد. از آن به بعد بود که والدین اش یعنی جان و هلگا به این نتیجه رسیدند باید اجازه دهند او خودش تصمیم بگیرد و آنچه را که واقعا به آن علاقه مند است، دنبال کند. در دوران کودکی، ستاره ی آینده ی هالیوود به دلیل شغل خاص مادرش بسیار سفر می کرد و مدام بین آمریکا و اروپا در حال پرواز بود. در نهایت وقتی سندرا دوازده ساله شد آنها به آمریکا بازگشتند. در مدرسه بچه ها به سندرا به دید یک خارجی نگاه می کردند و به او بی اعتنایی می کردند.

اما در نهایت سندرا بولک دوستانی پیدا کرد.

پس از دبیرستان سندرا ابتدا فکر می کرد که مایل است وکیل شود برای همین وارد دانشگاه شد اما به زودی پی برد که اشتباه کرده است و دانشگاه را ترک کرد. در بیست ودو سالگی به نیویورک رفت تا مدل شود اما در نهایت به یک پیشخدمت تبدیل شد. در همان دوران بود که او رویای بازیگر شدن را در سر می پروراند. او به اندازه ی کافی پول پس انداز کرد و توانست در دوره های آموزش بازیگری ثبت نام کند. بولک در نیویورک موفق نبود برای همین به لس آنجلس نقل مکان کرد.

از آثار او در سینماست: جاذبه (2013)، گرما (2013)، بسیار بلند و به شدت نزدیک (2011)، همه چیز درباره ی استیو (2009)، پیشنهاد (2009)، منفور (2006) و بیست و هشت روز (2000).