سریال دارک

سریال دارک اثری به زبان آلمانی است که درباره ی زمان و فضا ساخته شده است و در سه فصل به نمایش درآمده است. در این اثر بنیادی ترین باورهای ما از جهان هستی به چالش کشیده می شود و باعث می شود به گزینه های دیگری هم که ممکن است وجود داشته باشد، بیشتر و عمیق تر فکر کنیم. این سریال علمی تخیلی و هیجان انگیز که ساخته ی کشور آلمان است از سال 2017 تا 2020 ساخته شد.

داستان فیلم در یک شهر خیالی در آلمان به نام ویندن اتفاق می افتد. اهالی این شهر که سیاهی آن ها را در بر گرفته به جست و جوی حقیقت می روند و روایت هایی از گذشته های دور و آینده را رقم می زنند. یکی از نکات جالب سریال دارک تعدد شخصیت ها، پرداختن به چندین نسل از چندین خانواده، ارتباطات بسیار پیچیده ی افراد با هم و اهمیت یافتن بررسی شجره نامه های خانوادگی می باشد.

سریال دارک

سریال دارک

سفرهای مسمومی که در زمان انجام می شود، منجر به پاشیده شدن خانواده ها از هم می شود و ماهیت افراد و روابط آن ها بسیار پیچیده می نماید. دارک توانست تحسین و تشویق منتقدان را برای جلوه های بصری، لحن روایی، بازیگری، انتخاب بازیگر، بلندپروازی و پیچیدگی روایت به دست آورد.

پیرنگ داستان سریال دارک

کلیت داستان از این قرار است که بچه هایی از شهر ویدن شروع می کنند به ناپدید شدن و نگرانی خانواده ها به مرور بیشتر می شود. همین اتفاق پرده از رازهایی برمی دارد که اهالی این شهر آن ها را پنهان می کردند و همچنین گذشته های افراد ساکن این شهر برملا می شود.

در فصل اول سال 2019، سپس 1986 و 1953 به تصویر کشیده می شوند. اهالی این شهر از وجود یک کرم چاله مطلع می شوند که در نزدیکی نیروگاه هسته ای محلی قرار دارد. رازهایی از خانواده های نیلسن، تیدمان، داپلر و کانوالد برملا می شود و ارتباطات پیچیده ی آن ها در نسل های متوالی نمایش داده می شود.

تعریف کرم چاله

کرم چاله در اختر فیزیک به عنوان یک پل میانبر فرضی در فضازمان در نظر گرفته می شود. یک کرم چاله می تواند ساختار و بعد فضازمان را بشکند و باعث ایجاد حفره و تونلی بشود که سرعت ماده در آن از سرعت نور بیشتر خواهد بود. برای این که نگاهی به واقعی شدن این فرضیه داشته باشید، توصیه می کنم سریال دارک را تماشا بفرمایید و نظرات ارزشمند خود را برای ما در قسمت نظرات بنویسید. تماشای سریال دارک خصوصا به علاقه مندان ژانر علمی تخیلی توصیه می شود.