زندگی نامه – دختر کوچکی که با ایفای نقشی در فیلم سینمایی “دوشیزه سان شاین کوچک” میلیون ها طرفدار را در سراسر جهان مجذوب خودش ساخت، ابیگیل برزلین اکنون خانم جوان زیبایی است که آماده است شهرتش را در سراسر هالیوود به اثبات برساند. به دلیل اینکه برادر بزرگتر او، اسپنسر برزلین، بازیگر ستاره ی کودکان بود ابیگیل بازیگری را از سه سالگی شروع کرد! او در ابتدا در تبلیغات مرتبط با اسباب بازی ظاهر شد که در آن به عنوان یک دختربچه ی سه ساله ی تُپُل، دل بینندگان را با جذابیت و معصومیت خود می ربود. او به زودی با سیلی از پیشنهادها برای بازیگری مواجه شد و در نقش دختر مِل گیبسون در “علائم” ایفای نقش نمود که تحسین منتقدان را برانگیخت.

ابیگیل برزلین

ابیگیل برزلین

او با بازی در “دوشیزه سان شاین کوچک” در نقش یک شرکت کننده ی مسابقه ی زیبایی، موفقیت بیش تری به دست آورد. با این فیلم، نه تنها بازی او بیش تر مورد توجه قرار گرفت، بلکه او همچنین برای این نقش نامزد دریافت اسکار بهترین بازیگر مکمل زن شد که درآن زمان تنها ده سال سن داشت! به عنوان شخصی که به تازگی و در سنین پایین وارد بازیگری شده است، ابیگیل درجه ی بسیار بالایی از اعتماد به نفس را دارد. به دلیل استعداد ذاتی و نگاه های دوست داشتنی اش، محبوبیت او در حالی که به زن جوانی تبدیل می شود، افزایش می یابد.

ابیگیل در 14 آوریل 1996 در نیویورک متولد شد. پدرش مایکل برزلین متخصص مخابرات و برنامه نویس رایانه و مادرش کیم برزلین است. او دو برادر بزرگتر به نام های اسپنسر و رایان دارد. از مهم ترین نقش های او می توان به آلیو هوور در درام کمدی “دوشیزه سان شاین کوچک” اشاره کرد که در آن نقش دختری را با بازی می کند که از خانواده ی ناکارآمدی بوده و سودای شرکت در مسابقه ی زیبایی کودکان را در سر می پرورداند. این نقش برای او چندین جایزه به ارمغان آورد و تحسین همگان را برانگیخت.

ابیگیل برزلین

ابیگیل برزلین

در کنار این، او در فیلم تلویزیونی “نقشه ی خانوادگی”، نمایش “حق با تو است (اگر چنین فکر می کنی)”، درام کمدی “کیت کیترج: یک دختر آمریکایی”، سینمایی “پرستار خواهرم” و سینمایی “تماس” هم به ایفای نقش پرداخته است.

او برنده ی جوایزی مانند جایزه ی بهترین بازیگر نقش مکمل زن از منتقدان فیلم آیووا و جایزه ی بهترین بازیگر زن جشنواره ی بین المللی فیلم توکیو برای نقش آلیو هوور در “دوشیزه سان شاین کوچک” می باشد. ابیگیل و برادرش اسپنسر در فیلم “پرورش هلن”، نقش خواهر و برادر را با هم بازی کرده اند. درباره ی زندگی احساسی او باید گفت که با خواننده ای به نام جک باراکات رابطه ی عاطفی داشته است.