زندگی بخشیدن به روایت

به عنوان یک بازیگر خوب باید دقت داشته باشید که زندگی بخشیدن به روایت داستان یکی از اهدافی است که به صورت تیمی می توان به آن دست یافت و شما هم به نوبه ی خود نقش مهمی برای رسیدن به آن دارید. یکی از بزرگ ترین چالش هایی که بازیگران برای زندگی بخشیدن به روایت با آن رو به رو می شوند این است که باورپذیر و واقعی به نظر برسند. در واقع برای بسیاری از بازیگران این دقیقا همان چیزی است که به دنبال آن هستند. این برای آن ها یک هدف غایی و والا است.

آرامش داشتن مهم است

برای این که به هر داستانی زندگی بخشیده شود، باید آینه ای را به سوی طبیعت گرفته باشید و این را هم بدانید که مخاطبان در پیدا کردن هر چیز قلابی و تقلبی بسیار خوب عمل می کنند! برای این که منجر به قلابی شدن چیزی نشوید، اول از همه باید آرامش خود را حفظ کرده باشید. هیچ چیزی آرامش بخش تر از این نیست که کسی را داشته باشید که به شما بگوید و از شما بخواهد که آرامش تان را حفظ کنید.

بسیاری از بازیگران حتی مبتدی ترین آن ها، زمانی که دارند مصنوعی نقش بازی می کنند، کاملا آن را درک می کنند. اما اگر آرامش داشته باشید، و آن را حفظ کنید، مشکلات زیادی حل می شود. ترس باعث می شود ما متعهد نباشیم و کارهای ضایعی انجام دهیم. یک بار دیگر تاکید می کنیم که راه رسیدن به این آرامش، تمرین زیاد و مداوم است.

زندگی بخشیدن به روایت

اهمیت تمرین های حرفه ای

هر چه بیش تر روی صحنه ها و مونولوگ ها کار کنید، به همان میزان کارتان بهبود می یابد. مخصوصا تمرین زمانی ارزشمندتر می شود که از محدوده ی راحتی خود خارج شوید و مثلا روی صحنه ی واقعی اجرا کنید. شما باید دنیایی را که در آن هستید بشناسید. بار دیگر می گوییم که این مهم به رابطه ی شما با نویسنده بستگی دارد. این که مقاصد و اهداف نویسنده را بشناسید بسیار کمک کننده خواهد بود. اگر مقاصد او را درک کنید، و با محیطی که در آن هستید ارتباط خوبی برقرار کنید، در مسیر درست قرار خواهید گرفت.

در پایان اصل رها کردن را فراموش نکنید. شما نباید بعد از همه ی تمرین ها و کسب آرامش و درک کامل از محیط همچنان مانند یک بازیگر پانتومیم به نظر برسید. بازی های “بزرگ” که برای تحت تاثیر قرار دادن مخاطبان انجام می شوند اغلب آن ها را ناامید و دلزده می کنند. این ها نشان دهنده ی این است که شما به خوبی آماده نشده اید و حالا درصدد جبران برآمده اید!

بیشتر بخوانید: دوری از استرس