ریچل مک آدامز بازیگر کانادایی است که زاده ی روز هفدهم نوامبر سال 1987 در اُنتاریو کانادا می باشد. پدر او لنس مک آدامز در حوزه ی حمل و نقل فعالیت می کرد و مادرش ساندرا پرستار بود. آن ها با هم ریچل و خواهر و برادر کوچک تر او یعنی کی لین و دانیل را پرورش دادند. ریچل مک آدامز در سن چهار سالگی شروع به فیگر اسکیتینگ رقابتی کرد و در سن دوازده سالگی به استعدادش برای بازیگری پی برد.

در آن زمان ریچل به تازگی

تئاتری دیده بود که در آن کودکان هم سن و سال خودش به ایفای نقش مشغول بودند. او بلافاصله مادرش را از علاقه ی خود آگاه کرد. او می گوید: به مادرم گفتم می خواهم در آن نمایش شرکت کنم، اگر چنین نشود می میرم! والدین او کاملا از بلندپروازی های دخترشان حمایت کردند. بنابراین ریچل مک آدامز به یک مدرسه ی تئاتر در شهر خودشان رفت.

ریچل مک آدامز

ریچل مک آدامز

در سال های دبیرستان، مک آدامز در تولیدات محلی شرکت می کرد و به ایفای نقش می پرداخت. او پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان به دانشگاه یورک در تورنتو رفت تا در رشته ی تئاتر درس بخواند. در آن سال ها بود که در بسیاری از فیلم هایی که توسط دانشجویان تولید می شد بازی کرد. ریچل مک آدامز اکنون در لس آنجلس اقامت دارد و با جیمی لیندن زندگی می کند.

از آثار او در سینما می توان به موارد رو به رو اشاره کرد:

اسم من تانینو است (2002)، پای عالی (2002)، دختران حسود (2004)، دفترچه یادداشت (2004) که اثری عاشقانه است و ریچل مک آدامز در آن هم بازی رایان گازلینگ می باشد و این فیلم بر گرفته از رمانی به همین نام اثر نیکولاس اسپارکز است. چشم قرمز (2005)، زندگی متاهلی (2007)، خوش شانس ها (2008)، شکوه صبحگاهی (2010)، نیمه شب در پاریس (2011)، درباره ی زمان (2013)، نافرمانی (2017)و  شب بازی (2018).

ریشه های ریچل مک آدامز ترکیبی بوده و او از تبار انگلیسی، ایرلندی، اسکاتلندی و هلندی است. در دسامبر سال 2008، او در لیست بیست تایی دختران جذاب مربوط به MuchMusic رتبه ی اول را به خود اختصاص داد. این لیست همه ساله ارائه می شود و لیست جداگانه ای نیز برای مردان وجود دارد! ریچل مک آدامز برای کمک به محیط زیست خودروی شخصی ندارد و برای رسیدن به مقصد دوچرخه سواری می کند یا سوار اتوبوس می شود.