روش‌های موفقیت در تست بازیگری(قسمت دوم)

برای موفقیت در تست بازیگری راه‌های زیادی وجود دارد. در مقاله پیشین به بررسی موضوعاتی نظیر تعریف بازیگری و تست بازیگری و مسئله پوشش و ظاهر هنگام تست بازیگری پرداختیم. در ادامه قصد داریم دیگر روش‌های موفقیت در تست بازیگری را برای شما توضیح دهیم.

زبان بدن

سعی کنید با آرامش و اعتمادبه‌نفس برای حضور در جلسه تست بازیگری آماده شوید. در صورتی که استرس داشته باشید یا ناراحت باشید کارگردان و عوامل تست ان را متوجه خواهند شد و میزان موفقیتتان کاهش می‌یابد. مطمئن باشید کارگردان هم دوست دارد شما بازیگری باشید که او برای نقشش انتخاب کرده است. پس او هم ممکن است تنش و استرس داشته باشید. پس سعی کنید با اعتمادبه‌نفس نقشتان را به خوبی اجرا کنید و از عهدۀ تست برایید.

انواع تست بازیگری

تست بازیگری به چه روش‌هایی انجام می‌شود؟ معمولاً تست بازیگری به دو روش جلوی دوربین یا روی صحنه برگزار می‌شود. اغلب هنگام گرفتن تست بازیگری از بازیگران و هنرپیشه‌ها فیلم گرفته می‌شود تا بازی تمام داوطلبان ثبت و سپس هنرپیشه نهایی برای نقش مورد نظر انتخاب شود. هنگام ورود به مکان تست بازیگری ممکن است دوربین روشن باشد. پس خودتان باشید و نقش بازی نکنید. نخواهید با ژست‌های گوناگون توجه کارگردان را به خود جلب کنید. هنگام اجرای نقش مورد نظر برای تست هم از کارگردان سؤال کنید که آیا لازم است حین اجرا به دوربین نگاه کنید یا خیر؟ این‌گونه کارگردان متوجه خواهد شد که شما از اهمیت و جایگاه دوربین هنگام بازی مطمئن هستید.

تست گفت و گو محور

برخی کارگردان‌ها برای گرفتن تست بازیگری ترجیح می‌دهند تنها با شما گفت و گو کنند. آن‌ها با پرسیدن برخی سؤالات با نحوه صحبت شما و همچنین حالات حسی شما آشنا می‌شوند. گاهی کارگردان از همین طریق با وجوه مختلف شخصیت شما آشنا می‌شود. گاهی هم باید خاطرات تلخ و شیرین خود را بیان کنید. لطفاً هنگام بیان خاطرات اصلاً به هیچ عنوان بازی نکنید و تنها خود واقعی‌تان باشید.

تست مونولوگ محور یا تست با متن آماده

موفقیت در تست بازیگری

موفقیت در تست بازیگری

برخی دیگر از کارگردان‌ها دوست دارند بازیگر نقشی را برایشان اجرا کند. در این حالت متنی به بازیگر داده می‌شود و سپس از او می‌خواهند آن متن را بازی کند. به دلیل اینکه شما فرصتی برای شخصیت‌سازی ندارید، بهتر است نقش را نزدیک به شخصیت خود واقعی‌تان بازی کنید. اگر از شما خواستند مونولوگ بازی کنید. چند متن متفاوت با لحن متفاوت اجرا کنید. می‌توانید بخشی از یک نمایشنامه یا دیالوگ مورد علاقه خود را اجرا کنید. البته سعی کنید اجرای شما با بازی بازیگر اصلی بی ارتباط باشد و خودتان خلاقیتی در اجرا ایجاد کنید. در کل هنگام تست بازیگری سعی کنید بازی‌هایی ارائه دهید که به خود واقعی شما نزدیک باشد تا از هر گونه اغراق یا غلو در تست بازیگری جلوگیری شود.

تست از طریق بداهه پردازی

برخی کارگردان‌ها دوست دارند از شما تست بداهه پردازی بگیرند. احتمالاً اگر به این جایگاه رسیده‌اید در کلاس‌های بداهه پردازی هم شرکت کرده‌اید. گاهی کارگردان از شما می‌خواهد خود را در موقعیتی تصور کنید و بداهه نقش اجرا کنید. در این حالت شما نه تنها در گفتار بلکه باید در رفتار و اجرا هم بداهه پردازی کنید. از انجام رفتارهای غیر عادی یا غلو شده به شدت پرهیز کنید.

تست بازیگری آنلاین

هم اکنون بسیاری از گروه‌ها ترجیح می‌دهند تست‌های بازیگری خود را به صورت آنلاین برگزار کنند. گاهی شما ویدیویی از بازی خود ارسال می‌کنید و گاهی از طریق ارتباط تصویری آنلاین تست برگزار می‌شود. در حالت اول دقت کنید در فضایی ساکت که پشت شما دیوار باشد مونولوگ خود را بیان کنید. سعی کنید در ساده‌ترین صورت این تست را اجرا کنید و از تصاویر و دیالوگ‌های پیچیده خودداری کنید. به دوربین نگاه کنید و سعی کنید روی مخاطب خود تأثیر بگذارید. به هیچ عنوان از موسیقی متن روی کلام خود یا اپلیکیشن های مختلف کمک نگیرید. باز هم تکرار می‌کنیم در ساده‌ترین صورت ممکن تست بازیگری خود را اجرا کنید.

اگر دوست دارید کودک یا نوجوان شما در بازیگری تبدیل به چهره‌ای موفق شود، برای اطلاع از انواع کلاس‌های حضوری و آنلاین این مجموعه با ما تماس بگیرید.