روش‌های موفقیت در تست بازیگری (قسمت اول)

برای ورود به دنیای بازیگری لازم است در آزمونی عملی به نام تست بازیگری شرکت کنیم. اما چه کنیم تا بتوانیم در تست بازیگری موفق شویم. در این مقاله و مقاله آتی قصد داریم دربارۀ روش‌های موفقیت در تست بازیگری با شما صحبت کنیم.

اولین قدم برای بازیگر شدن شرکت در کلاس‌های آموزش بازیگری در آموزشگاه معتبر بازیگری است. با یادگیری مبانی و متدهای بازیگری، فرد می‌تواند وارد این حوزه شود. گرچه استعداد هم در زمرۀ ضروریات ورود به این رشته است، اما تمرین و کلاس‌های بازیگری هم نقش مهمی دارد. شرکت در دوره‌های معتبر آموزشی می‌تواند به هنرجو کمک کند که استعدادش را کشف و شکوفا کند. میزان علاقه شما را به بازیگری شرکت در این کلاس‌ها و پایبند بودن به حضور در کلاس و تمرین بازیگری تعیین می‌کند. قبل از هر چیز لازم است که بازیگری را برای شما تعریف کنیم؟

بازیگری چیست؟ و چگونه بازیگر شویم؟

بازیگری به تمام رفتار و حرکاتی میگویند که یک فرد برای بیان داستان و اجرای نقش شخصیت‌های داستان اجرا می‌کند. بازیگر برای اجرای بهتر نقش خود باید با مفهوم قصه و درام و شخصیت و روانشناسی شخصیت آشنا باشد. او باید بتواند با تسلط به این مفاهیم نقشش را خوب و باورپذیر اجرا کند. برای بازیگر شدن لازم است که فرد تمرین کند. در بازیگری استعداد داشته باشد و در کلاس‌های بازیگری شرکت کند. مسیر رسیدن به تبدیل‌شدن به بازیگر موفق، مسیر ساده و آسان نیست بلکه مسیری پر پیچ و خم و پر از دست انداز است. دست اندازهایی که در هر مرحله ممکن است عزم شما را برای ادامه سست کند. اما این شما هستید که تصمیم می‌گیرید در این مسیر بمانید و شکست‌ناپذیر ادامه دهید.

از شرکت در دوره‌های حضوری و آنلاین بازیگری غافل نشوید. اگر کودک و نوجوان شما به بازیگری علاقه‌مند است با ثبت نام او در کلاس‌های بازیگری او را تشویق کنید. هم زمان با شرکت در کلاسها به او کمک کنید که در منزل هم به تمرین بازیگری بپردازد. فراهم کردن محیط مناسب برای تمرین بازیگری می‌تواند کمک زیادی به او بکند.

نقش استعداد در بازیگری

کشف استعداد شما در بازیگری تنها از طریق شرکت در این کلاسها کشف می‌شود. با تمرین در دوره‌های مختلف بازیگری شما می‌توانید استعداد نهفتۀ خود را کشف کنید. و اگر هم استعدادی در بازیگری نداشته باشید در همین دوره‌ها آن را متوجه خواهید شد. در حقیقت شرکت در دوره‌های آموزش بازیگری یکی از جدی‌ترین فعالیت‌هایی است که می‌تواند راه شما را برای رسیدن به موفقیت در عرصه بازیگری هموار کند. با توجه به وجود بیماری کرونا و مشکلات دیگر برای حضور در کلاس‌های حضوری، می‌توان از کلاس‌های بازیگری آنلاین استفاده کرد. دوره‌های آنلاین از همان کیفیت کلاس‌های حضوری برخوردار است با این تفاوت که به صورت مجازی برگزار می‌شود و دسترسی به اطلاعات کلاس در هر زمان و مکان قابل استفاده است. در ادامه قصد داریم دربارۀ موضوع تست بازیگری صحبت کنیم.

تست بازیگری چیست؟

موفقیت در تست بازیگری

تست بازیگری هم می‌تواند به عنوان مانعی برای بازیگریان مبتدی و هم به عنوان سکوی پرشی برای آن‌ها باشد. اما تست بازیگری چیست؟ معمولاً پروژه‌های سینمایی یا تلویزیونی حتی برای سریال‌های خانگی فراخوان تست بازیگری ارائه می‌دهند. البته گاهی هم خود کارگردان تصمیم می‌گیرد کدام بازگیران در فیلمش به ایفای نقش بپردازند. اما گاهی حتی میان بازیگران حرفه‌ای نیز تست بازیگری گرفته می‌شود. در فراخوان‌های تست بازیگری به تخصص، سن و محل دقیق پروژه اشاره می‌شود. معمولاً در این فراخوان‌ها اطلاعات دقیقی ارائه می‌شود. در غیر این صورت باید بدانید که عوامل آن فیلم به اندازۀ کافی حرفه‌ای نیستند. اگر شرایط شما برای بازی در آن فیلم مناسب بود، می‌توانید برای دادن تست بازیگری تماس بگیرید.

عوامل مهم برای موفقیت در تست بازیگری

برای موفقیت در تست بازیگری عوامل مهمی نقش ایفا می‌کند. در ادامه به مهم‌ترین عوامل موفقیت در تست بازیگری می‌پردازیم.

پوشش و ظاهر هنگام تست بازیگری

برای حضور در تست بازیگری باید بدانید که باید غذای سبکی خورده باشید و معده‌تان بیش از حد خالی یا پر نباشد. ترجیحاً غذای پرکالری کم حجم بخورید. پوشیدن لباس مناسب با آرایش موی معمولی می‌تواند در موفقیت شما بسیار مهم باشد. سعی کنید تا حد امکان ساده باشید. همیشه سادگی بیشترین تأثیر را روی مخاطب دارد. لازم نیست از اکنون به دنبال ایجاد سبک شخصی در مدل لباس و ریش و سبیل خود باشید!

در مقاله آتی به شرح جزییات بیشتری درباره موفقیت در تست بازیگری می‌پردازیم.