رستگاری در شاوشنگ محصول 1994

رستگاری در شاوشنگ محصول 1994 فیلمی درباره ی زندان است که بارها و بارها از تلویزیون ایران پخش شده است. رستگاری در شاوشنگ محصول 1994 نمایانگر اندی دوفرنس است (با بازی تیم رابینز) که محکوم به حبس ابد می شود. دلیل این محکومیت اتهام به قتل رساندن همسر اندی و عاشق او می باشد که بنا بر گفته ی خود او حقیقت ندارد. در هر حال اندی را برای زندان با اعمال شاقه به شاوشنک می فرستند.

زندگی اندی در زندان در فیلم رستگاری در شاوشنگ محصول 1994

در این زندان او دوستی خوبی با Red شکل می دهد (با بازی مورگان فریمن)، شکنجه وار بودن زندان را تجربه می کند و دستیار زندانبان فاسد می شود. همه ی این ها به مدت نوزده سال ادامه پیدا می کند تا این که بالاخره اندی موفق به فرار از زندان می شود و یک زندگی رویایی و زیبا را در کنار بهترین دوست و همراه خود یعنی رد آغاز می کند.

رستگاری در شاوشنگ محصول 1994

رستگاری در شاوشنگ محصول 1994

از همان لحظه ی اول، متفاوت بودن اندی با سایر زندانیان مشخص می شود و حتی خود زندانی ها هم این حس را دارند که اندی یکی از آن ها نمی باشد و به اصطلاح کلاس کاری و رفتاری اش کاملا متفاوت با مجرمان و جانیانی است که مقیمان زندان شاوشنک هستند! اندی بسیاری از نماهای زشت و کریه رفتار انسانی در زندان را می بیند اما سکوت می کند. او بیشتر وقت ها ترجیح می دهد ساکت باشد و از آن چه که حس و احساس می کند با کسی صحبت نکند. او دارای رفتاری کاملا ظاهر موجه است و با هوشمندی کاری می کند که طرفداران زیادی پیدا کند. او به آدم ها کتاب خواندن و سواد یاد می دهد و حتی دستیار و مشاور زندانبان برای پولشویی می شود!

نجات اندی

او برای همه ی کارهای خوب و انسان دوستانه اش این اجازه را دارد که عکسی بزرگ از بازیگران مورد علاقه اش را به دیوارهای اتاقش بچسباند. همان اوایل فیلم او از رد می خواهد که یک چکش ظریف و کوچک برایش مهیا کند. به این ترتیب همه چیز برای پیاده کرده نقشه ای برای فرار آماده است. هر شب اندی دیوار زیر این تصویر را با احتیاط از بین می برد و به مرور زمان یک تونل برای خود می سازد و آن را با این تصویر پنهان می کند. صبح روز بعد، سنگ ها و هر آن چه را که دیشب تولید کرده بود در جیب هایش حمل می کند و در محوطه رها می سازد. اندی سمبلی از مقاومت و اصالت است. پیشنهاد می کنم در صورت تمایل رستگاری در شاوشنگ محصول 1994 را ببینید و لذت ببرید.