داشتن اعتماد به نفس خوب یکی از پیش نیازهای بازیگر شدن است. فردی که اعتماد به نفس داشته باشد می‌تواند نقش مناسب خود را انتخاب کرده و به بهترین حالت، مهارت‌هایش را بروز دهد. بسیاری از هنرجویان مشاهده شده‌اند که در صورت داشتن مهارت.های کافی و حتی در بعضی مواقع استثنایی تنها به دلیل عدم اعتماد به نفس نتوانستند از این امکانات استفاده کرده و نقش مورد نظر خود را بگیرند؛ از آن سمت در همان تست شاید افرادی که مهارت کم‌تری داشتند تنها با تکیه بر اعتماد به نفس‌شان به نقش دست یافتند‌. با این حال همین پروسه بازیگر شدن و تمرین‌های آن یکی از مناسب‌ترین رفتار برای افزایش اعتماد به نفس است. با این حال ممکن است برخی نتوانند با این تمارین به خواسته خود برساند. در این مقاله قصد داریم به معرفی راه‌های افزایش اعتماد به نفس برای بازیگران بپردازیم. با ما همراه باشید.

 

اعتماد به نفس چیست؟

پیش از ورود به بحث اصلی شاید بیراه نباشد که به چیستی اعتماد به نفس بپردازیم. همان طور که از نامش برمی‌آید اعتماد به نفس یعنی اطمینان به خود و توانایی های خود. فرد با اعتماد به نفس می‌تواند به خوبی بر ترس‌ها و هیجانات پیش آمده فائق شود و شرایط را هر چقدر هم که دشوار به خوبی سپری کند. ریشه اعتماد به نفس بدون شک در خود فرد نهفته است و اوست که باید با شناخت دقیق از توانایی و ظرفیت های شخصی به این مهم دست یابد.

اهمیت اعتماد به نفس برای بازیگران

اعتماد به نفس بسیار مهم است!

راه‌های افزایش اعتماد به نفس

شاید در نگاه اول افزایش اعتماد به نفس بسیار سخت جلوه کند اما نباید فراموش کرد که هر کاری هر چقدر هم دشوار با گام های کوچک شروع شده و با گام های کوچک به پایان می‌رسد. در این قسمت به معرفی چند گام بسیار کوچک خواهیم پرداخت.

 

خودتان را تغییر دهید

یکی از راه‌های افزایش اعتماد به نفس برای بازیگران ایجاد تغییری هر چند کوچک اما با ثبات در مسیر بهبود زندگی است. نیاز نیست که شاخ غول را بشکنید؛ تنها کافی است که در یک مورد رشد کرده و از آن مهم‌تر این رشد را به وضوح حس کنید. برای مثال ممکن است که صبح‌ها دیر از خواب بلند می‌شوید؛ اگر با خود عهد کرده که زمان بیداری را زودتر کنید به مرور زمان متوجه افزایش اعتماد به نفس‌تان خواهید شد. سعی نکنید که در این مسیر افراط به خرج دهید و بخواهید که یک شبه انسان جدیدی شوید. این موضوع بدون شک با شکست مواجه خواهد شد و این شکست اعتماد به نفس شما را نابود خواهد کرد.

 

تقلید از بااعتماد به نفس‌ها

یکی از بهترین راه‌هایی که می‌تواند به افزایش اعتماد به نفس‌تان منجر شود تقلید رفتار افراد دارای اعتماد به نفس بالا است. سعی کنید این افراد را با دقت زیر نظر داشته و تک‌تک رفتارهای آنها را در اجتماع مشاهده کنید. حال در این مرحله شما نیز باید مانند آن‌ها رفتار کرده و طوری وانمود کنید که اعتماد به نفس بسیار زیادی دارید.

 

با پراعتماد به نفس‌ها بچرخید!

یکی از راه‌های افزایش اعتماد به نفس این است که اطراف خود را پر کنید از کسانی که اعتماد به نفس زیادی دارند. چه بخواهید چه نه شما در آینده شبیه کسانی خواهید شد که در اطرافتان قرار گرفته‌اند. این موضوع می‌تواند در عین تهدید بودن یک منفعت نیز باشد؛ با خود بیندیشید که دوست دارید در آینده چه کسی باشید و دور خود را پر کنید از افرادی که شبیه به ایده ذهنی شمایند.

 

جمع‌بندی

در این مقاله درباره مفهوم اعتماد به نفس صحبت کرده و تمرین‌هایی کم اما کاربردی جهت افزایش اعتماد به نفس ارائه کردیم. تجربه ثابت کرده است که دو یا سه تمرین ساده می‌تواند مفید‌تر باشد از ارائه تمرین‌ها به تعداد زیاد؛ زیرا ازدیاد تمارین باعث سردرگمی هنرجو خواهد شد. امیدوارم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد.