راهنمای دریافت جایزه اسکار برای مبتدیان بازیگری

عده زیادی از بازیگران به عشق گرفتن جایزه اسکار هر روز تلاش می‌کنند تا بیشتر در این هنر جلوه‌گر شوند و به موفقیت برسند. اما همه آن‌ها موفق به دریافت جایزه اسکار نمی‌شوند. چه کسانی موفق می‌شوند جایزه اسکار را دریافت کنند؟ چه کسانی موفق می‌شوند از فرش قرمز اسکار برای دریافت جایزه عبور کنند. در این مقاله قصد داریم با موضوع راهنمای دریافت جایزه اسکار برای مبتدیان بازیگری، با شما صحبت کنیم.

سن متعادل برای دریافت جایزه
میانگین سن لازم برای دریافت این جایزه بین 30 تا 50 سال است. معمولاً زنان در سنین پایین‌تر این محدوده سنی موفق به دریافت جایزه اسکار می‌شوند. پس اگر 20 سال دارید و آرزوی دریافت جایزه اسکار دارید، هنوز زمان دارید تا تلاش کنید و در نقش‌های پررنگ و مهم‌تری بازی کنید. در این فاصلۀ زمانی سعی کنید مهارت‌های خود را ارتقا دهید. البته برخی محدودیت‌ها نظیر ملیت و رنگ پوست هم ممکن است برای دریافت جایزه اسکار وجود داشته باشد. اما گاهی برخی نقش‌ها و برخی بازیگران به قدری موفق هستند که تمام این محدودیت‌ها را پشت سر می‌گذارند.

قابلیت اجرا در نقش‌های سنگین و پیچیده

اگر بخواهید خیلی شیک لباس‌های زیبا بپوشید و در خانه‌ای مجلل قدم بزنید به ندرت ممکن است موفق به دریافت جایزه اسکار شوید. گاهی لازم است در شرایط سخت نقش بازی کنید. گاهی باید موهایتان را از ته بتراشید. گاهی باید در یک وان پر از یخ دراز بکشید. گاهی باید روی بدنتان خال‌کوبی‌های دردناکی داشته باشید. گاهی باید حیوانی را سلاخی و پوستش را بکنید و جگر خامش را به دندان بکشید! گذراندن این مصائب می‌تواند به شما کمک کند به چشم داوران جایزه اسکار بیایید و احتمال انتخابتان افزایش یابد. برای این کار باید به لحاظ بدنی ورزیده باشید. سعی کنید شنا، سوارکاری و حرکات ورزشی سخت نظیر شنای سوئدی را زیاد تمرین کنید.

بازی در ژانرهای مختلف

جایزه اسکار

جایزه اسکار

تمرین کنید در هر ژانری بازی کنید. تمرین برای بازی در هر ژانری به شما کمک می‌کند بتوانید در نقش‌های مختلف خبره و ماهر شوید. معمولاً فیلم‌هایی با ژانر جنگ، بسیار مورد توجه داوران اسکار است.

سعی کنید با دیگر بازیگران و کارگردانان در دیگر نقاط جهان هم مرتبط باشید. گاهی برخی سفرها یا شرکت در برخی فستیوال‌ها به شما کمک می‌کند آن‌ها شما را بشناسند. بدین ترتیب اگر اثری با بازی شما برای دریافت جایزه اسکار نامزد شود، شانس دریافت جایزه برای شما بیشتر خواهد شد. برای این کار باید زبان انگلیسی را تا حد خوبی مسلط باشید. تصور کنید که در مراسم دریافت این جایزه شرکت کرده‌اید و زبان انگلیسی نمی‌دانید. پس برای آموزش زبان انگلیسی برنامه‌ریزی کنید.

از تمرین خسته نشوید

هیچ گاه نا امید نشوید و از تمرین خسته نشوید. ممکن است ابتدا نقش‌های مهمی به شما ندهند. ممکن است با کارگردان‌های سرشناس کار نکنید، اما گاهی در یکی از همین فیلم‌ها با نقشی کوتاه و نام در انتهای تیتراژ می‌توانید موفق شوید. اگر زندگینامه بسیاری از بازیگران دریافت کننده اسکار را بخوانید متوجه می‌شوید آن‌ها از همین مسیر آغاز کرده‌اند. پس لازم است که زندگینامه آن‌ها را هم بخوانید. با رموز موفقیتشان آشنا شوید.

کتاب بخوانید

برای موفقیت لازم است در زمینه‌های هنری و از همه مهم‌تر نمایشی، مطالعه کنید. حتی گاهی لازم است نمایشنامه و فیلم‌نامه‌های مختلفی را مطالعه کنید و آن نقش‌ها را تمرین کنید. اگر هیچ گاه نقش هملت یا اوفلیا را به شما نسپرده‌اند، دلیلی نمی‌شود این نقش را تمرین نکنید. شاید در آینده نزدیک چنین پیشنهادی داشته باشید.

از مسیر صحیح وارد دنیای بازیگری شوید

برای بازیگر شدن و دریافت این جایزه تنها خیال‌پردازی و حتی تمرین کافی نیست. شما باید از مسیر صحیح وارد این دنیا شوید. شرکت در کلاس‌های بازیگری و ثبت نام در آموزشگاه معتبر بازیگری می‌تواند قدم محکم اول شما برای ورود به این حوزه باشد.

آموزشگاه بازیگری پانیذ با برگزاری کلاس‌های مختلفی نظیر بداهه پردازی، شاهنامه‌خوانی، فن بیان و زبان بدن، به کودک و نوجوان شما کمک می‌کند تا در مسیر صحیح برای دریافت جایزه اسکار قدم بردارد. برای اطلاع از کلاس‌های گوناگون این آکادمی هم اکنون با ما تماس بگیرید.