ران هاوارد
22
دسامبر

ران هاوارد

ران هاوارد

ران هاوارد با نام کامل رونالد ویلیام هاوارد متولد اول مارس 1954 در دانکن اوکلاهاما یک بازیگر، کارگردان و تهیه کننده ی هالیوود است. پدر و مادرش رنس و ژان نام داشتند. هر دوی آن ها بازیگر بودند. رنس هاوارد به دانشگاه اوکلاهاما رفت و در رشته ی درام تحصیل کرد. همسر او توانست در نیویورک سیتی مدرسه ی بازیگری را به پایان برساند. زن پیش رو اولین اثری بود که ران هاوارد در آن بازی کرد. در آن زمان ران تنها هجده ماه داشت. بعدها او وارد تلویزیون شد و فعالیت های گسترده ای در آن داشت.

در سن پانزده سالگی هاوارد شروع کرد به فیلم برداری فیلم هایش با یک دوربین Kodak Super-8. بعد از اتمام مدرسه ی عمومی، او وارد برنامه ی فیلم در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی شد. او صد و هفتاد و پنج سانتی متر قد دارد. او یک فیلم ساز برجسته است که جایزه هایی را برنده شده است.

ران یکی از محبوب ترین کارگردانان نسل خودش است. او کسی است که فیلم متفاوت ذهن زیبا را در سال 2001 ساخت. این فیلم روایتی عجیب و مجذوب کننده دارد. پیش از این درباره ی فیلم ذهن زیبا مقاله ای نوشته ایم که شما می توانید آن را در سایت پانیذ پیدا کرده و بخوانید. ذهن زیبا یک درام زندگی نامه ای است که به زندگی ریاضی دان بزرگ جان نش می پردازد و درآن راسل کرو و جنیفر کانلی بازی کرده اند. درباره ی هر دوی این بازیگران هم مقالات نویشتیم که در دسترس شما هستند.

ران هاوارد
ران هاوارد

در حقیقت می توان گفت ران هاوارد برخی از به یادماندنی ترین و تماشایی ترین فیلم های تاریخ سینمای هالیوود را ساخته است.

مثلا آپولو13 به سال 1995 یکی از این نمونه ها است. مهارت های برجسته ی هاوارد در زمینه ی کارگردانی، سال ها است که شناخته شده است. در سال 1995، او برای ساخت فیلم آپولو13 جایزه ی بهترین کارگردان سال را از DGA دریافت کرد. یکی از جدیدترین فیلم های تحسین شده ی هاوارد “ساخت آمریکا” به سال 2013 می باشد که یک مستند در زمینه ی موسیقی است. از سایر آثار او می توان اشاره کرد به: در قلب دریا به سال 2015، فرشته ها و شیاطین محصول 2009، کد داوینچی محصول 2006 که دران تام هنکس هنرنمایی می کند. ران هاوارد در سال 2016 توانست Inferno را کارگردانی کند. 

همسر او چریل هاوارد است که از سال 1975 ازدواج کرده اند و صاحب چهار فرزند شده اند.