02
سپتامبر

رابرت پتینسون

رابرت پتینسون بازیگر و مدل انگلیسی است که بیش تر او را برای نقش ادوارد کالن در سری فیلم های شفق می شناسند. رابرت پتینسون در روز سیزدهم ماه می سال 1986 در لندن متولد شد. او بازیگری را از مدرسه آغاز کرد اما اولین بار که شناخته شد در فیلم های هری پاتر بود که در آن نقش سدریک را بازی می کرد. رابرت همچنین در زمینه ی موسیقی هم فعالیت دارد.

رابرت پتینسون آخرین فرزند از یک خانواده ی پنج نفره است

و دو خواهر دارد. پدر و مادرش به ترتیب رابرت و کلیر نام دارند. زمانی که رابرت کوچک بود، پدرش در زمینه ی واردات خودرو فعالیت می کرد و مادرش برای یک شرکت فعال در مدلینگ کار می کرد. گرچه رابرت پتینسون در نگاه اول کمی خجالتی به نظر می رسد اما، از دوران کودکی دوست داشت در زمینه ی اجرا فعالیت کند. او در ابتدا مانند خواهرش لیزی موسیقی را انتخاب کرد. پدرش بود که او را به شدت تشویق کرد وارد بازیگری شود.

در یک شب به یاد ماندنی

که پدر و پسر با هم بیرون بودند، با گروهی از دختران آشنا شدند که در مدرسه ی تئاتر هنرجو بودند. از آن زمان پدرش اصرار می کرد که رابرت در آن مدرسه ی هنری ثبت نام کند. حتی پدرش به او پیشنهاد داد که اگر بازیگری را در آن مدرسه دنبال کند، به او پول خواهد داد. در نهایت پدر موفق شد و رابرت در مدرسه ی تئاتر ثبت نام کرد و عضو گروه نوجوانان شد.

رابرت پتینسون

برخی از آثار سینمایی پتینسون به شرح زیر است: چگونه بودن (2008)، شفق (2008)، مرا به خاطر داشته باش (2010)، عشق و بی اعتمادی (2010)، آب برای فیل ها (2011)، نقشه ی ستارگان (2014)، ملکه ی بیابان (2015)، زندگی (2015)، کودکی یک رهبر (2016)، شهر گمشده ی زی (2016)، زمان خوب (2017) و ترس و شرم (2017) که در آن نقش خودش را بازی می کند.

رابرت پتینسون را برای موهای به هم ریخته و ژولیده و ابروهای پرپشت و پهن اش می شناسند. همچنین او شوخ طبعی خاص و هوشمندانه ی خود را داراست. ورزش مورد علاقه اش دارت و شنا است. در سال 2008 رابرت پتینسون از میان سه هزار داوطلب برای نقش ادوارد کالن در فیلم شفق برگزیده شد. او از طرفداران باشگاه فوتبال آرسنال می باشد. در سال 2009 رابرت پتینسون با هم بازی خود در فیلم شفق یعنی کریستن استوارت وارد رابطه ی احساسی شد.