دیو و دلبر یک فیلم فانتزی، عاشقانه و موزیکال است که به سال 2017 و به کارگردانی بیل کاندن ساخته شده است. ستاره ای مثل اما واتسون در این فیلم به ایفای نقش پرداخته است و در نقش دلبر ظاهر شده است.

تهیه کنندگان این اثر دیوید هابرمان و تاد لیبرمان هستند.

این فیلم اساسا طبق اثری از کمپانی والت دیزنی ساخته شده است. آهنگساز فیلم، آلن منکن است. زمان این اثر صد و بیست و نه دقیقه می باشد. در حالی که ساخت این فیلم هزینه ای معادل با 244-255 میلیون دلار در بر داشته است، فروش گیشه ی آن 1.264 میلیارد دلار بوده است که همین موضوع نشان می دهد چقدر آدم ها این فیلم را دوست داشته اند.

دیو و دلبر

دیو و دلبر

بازی اما واتسون در این فیلم در نهایت لطف ، زیبایی و مهارت صورت گرفته است. کل پیرنگ از این قرار است که یک شاهزاده ی خودخواه طلسم می شود که برای همیشه به یک هیولا تبدیل شود. این طلسم فقط و فقط زمانی می تواند شکسته شود که هیولای مزبور عشق زن زیبای جوانی را که در بند اوست، در دل آهنین خود جای دهد!

انیمیشن کلاسیک دیزنی در این اثر گسترده تر می شود و پر و بال می گیرد و کلیه ی بازیگران آن جزء ستارگان هالیوود هستند. عشق بین دیو و دلبر زمانی روی می دهد که دیو برای اولین بار پس از طلسم شدن خودش و قلعه اش، یک دختر را می بیند که این دختر همان دلبر (بل، Belle) است. اما واتسون که از دوران کودکی عاشق کارتون دیو و دلبر بود، به طرفداران خود اعلام کرد که همیشه دوست داشت در نقش دلبر ظاهر شود و هرگز در پذیرفتن این نقش درنگ نکرد.

یکی از اشتباهات ظریفی

که در این فیلم اتفاق افتاده است این است که به کرات مشاهده می کنیم و دیو و دلبر نشسته اند و سوپ گوجه فرنگی می خورند. در حالی که تا اواخر قرن نوزدهم انسان ها هیچ وقت گوجه فرنگی نمی خورند زیرا فکر می کردند که میوه ی سمی ای است! کل فیلم در قرن هجدهم اتفاق می افتد. این را می توان تز طراحی لباس ها، صحنه و معماری بناها متوجه شد اما در یکی از صحنه های فیلم بل شروع می کند به خواندن شعری به نام جنگل بلورین از ویلیام شارپ که آن هم در اواخر قرن نوزدهم نوشته شده است! همچنین نیروهای پلیس در جای جای فیلم به چشم می خورند که این هم یک اشتباه فاحش محسوب می شود زیرا پلیس تا نیمه ی اول قرن نوزدهم اصلا وجود نداشت! اما در کل دیدن این فیلم به کودکان و نوجوانان توصیه می شود.