دیلن مینت زاده ی بیست و نهم دسامبر 1996 در ایوانزویل آمریکا از بازیگران هالیوود است. در کنار بازیگری به خوانندگی هم می پردازد. شاید بتوان گفت که دیلن مینت از سایر بازیگران هالیوود به نحوی متمایز است. زیرا هم سن و سال پایین را دارد و هم اینکه استعداد زیادی را با آن همراه کرده است.

برای اولین بار حضور او در دنیای بازیگری در تلویزیون اتفاق افتاد زمانی که او حتی ده سال تمام نیز نداشت. پس از ده سال کار بسیار شکوفنده و پربازده، هم اکنون مرد جوان یک موسیقیدان، خواننده و بازیگری است که در سی و شش فیلم به بازی پرداخته است. همچنین بازیگر آتیه دار به کسب یک جایزه ی معتبر نائل شده است.

مینت تنها فرزند یک خانواده ی سه نفری بود که پدر و مادر او کریگ و رابین مینت نام داشتند. در سال 2001 خانواده به ایلینوی نقل مکان کردند. و چهار سال پس از آن به نیویورک رفتند. دیلن مینت این نام خانوادگی عجیب را از نیاکان ایرلندی خود مخصوصا مارتین مینت بازیگر به دست آورده است. همچنین این بازیگر جوان دارای ریشه های انگلیسی، آلمانی، اسکاتلندی و ولزی می باشد. بیوگرافی این بازیگر کاملا معمولی است و اطلاعات اندکی از دوران کودکی دیلن در دسترس است.

دیلن مینت

دیلن مینت

از همان دوران کودکی بود که مشخص شد دیلن مینت خواهان شهرت و شناخته شدن است.

برای رسیدن به رویاهایش، مینت شروع کرد به بازی کردن در پیام های بازرگانی برای پودر لباس شویی تاید و خودروهای جنرال موتورز. از آثار بازیگری مینت می توان به موارد رو به رو اشاره کرد: دریک و جاش محصول 2005، دو و نیم مرد محصول 2005، آناتومی گری محصول 2007، نجات گریس محصول 2007-2010، نجواگر ارواح محصول 2008، فراطبیعی محصول 2009، گمشده محصول 2010، بگذار بیایم داخل محصول 2010، به من دروغ بگو محصول 2011، بیدار محصول 2012، زندانیان محصول 2013، روز کارگری محصول 2013، نفس نکش محصول 2016 و سیزده دلیل چرایی محصول 2017.

در سال 2014 دیلن مینت رابطه ی خود را با کریس دورسی اعلام کرد. آن ها در یک اثر هم بازی هم بودند و نقش برادر و خواهری بازی می کردند. آن ها اوقات فراغت خود را با هم سپری می کردند. دیلن مینت تا کنون نه بار نامزد دریافت جوایز گوناگون برای بازیگری در جشنواره های مختلف شده است و چند بار برنده بوده است.