آیا شما مقاله ای را که درباره ی ال فنینگ بازیگر جوان نوشته شده بود، مطالعه کرده اید؟ امروز می خواهیم نگاهی گذرا داشته باشیم به زندگی و کارهای هنری خواهر او یعنی دکوتا فنینگ. دکوتا فنینگ متولد بیست و سوم فوریه ی 1994 در آمریکا بازیگر و مدل بااستعداد و جوان هالیوود است. دکوتا را بیش تر برای نقش هایی که در آثاری مانند من سم هستم، جنگ دنیاها، مردی در آتش و شبکه ی شارلوت می شناسند. همچنین دکوتا فنینگ در آخرین بخش از سری حماسه ی شفق هم ظاهر شد و خوش درخشید.

نام اصلی او هانا دکوتا فنینگ می باشد.

او در ایالت جورجیا متولد شد. پدر او، استیون فنینگ، بازیکن حرفه ای بیسبال بود و برای سنت لوئیس کاردینالز بازی می کرد. پس از آن که او حرفه ی ورزشی را به پایان رسانید، شروع کرد به فروختن وسایل الکترونیکی. مادر او هثر جوی بازیکن حرفه ای تنیس بود.  سایر بستگان هم به طرز جالبی به صورت حرفه ای در حوزه ی ورزشی فعالیت می کردند. مثلا پدربزرگ ریک بازیکن حرفه ای و معروف تیم فیلادلفیا ایگلز بود و خاله جیل، گزارشگر ESPN بود.

دکوتا فنینگ

دکوتا فنینگ

تنها دکوتا فنینگ و خواهرش ال فنینگ بودند که حوزه ی هنری و مخصوصا بازیگر فیلم را انتخاب کردند. دکوتا دوران کودکی خود را در لس آنجلس سپری کرد و در آن جا به مدرسه ی کمپل رفت و عضو گروه تشویقی برای تیم فوتبال مدرسه شد. خانواده ی آن ها به دلیل فعالیت های هنری دختر بزرگ تر یعنی دکوتا بود که به لس آنجلس نقل مکان کردند. دکوتا فنینگ هنر را از سنین بسیار پایین دنبال می کرد.

او از سن چهار سالگی به باشگاه بازیگری می رفت

و دو سال بعد از آن یعنی در سن شش سالگی یک مامور بازیگری کاری را به او پیشنهاد کرد و این آغاز یک مسیر پر از موفقیت برای این بازیگر باهوش و زیبا بود. از آثار او در سینماست: من سم هستم محصول 2001، مردی در آتش محصول 2004، قایم باشک محصول 2005، جنگ دنیاها محصول 2005، شبکه ی شارلوت محصول 2006 ، دختران خیلی خوب محصول 2013 و افی گری محصول 2014.

دکوتا فنینگ، بسیار به هنرهای دستی علاقه مند است و اغلب برای همکاران خود شال گردن می بافد! او 163 سانتی متر قد و 54 کیلوگرم وزن دارد. بنابراین به عنوان یک مدل به هیچ عنوان استانداردهای کلاسیک لازم را ندارد و بسیار کوتاه و چاق محسوب می شود! با این حال در مادلینگ بسیار موفق است.