آموزش کارگردانی و فیلمسازی

دوره آموزش دوره کارگردانی و فیلمسازی آموزشگاه پانیذ یک دوره خاص برای افراد خاص است. ما در این دوره بصورت تخصصی آموزش کارگردانی و ساخت فیلم را آموزش میدهیم و سرفصل های ویژه کارگدانی به شما آموزش داده خواهد شد.

مشخصات دوره کارگردانی

رده سنی:

در 3 ترم: سطح مقدماتی – میانی – تکمیلی

مدت دوره: هر ترم 16 جلسه یک ساعت و نیم

هزینه دوره: مقدماتی ۵۱۰۰ – میانی ۵۸۰۰ – تکمیلی ۷ میلیون

مدرک اعطایی: مدرک رسمی وزارت ارشاد اسلامی

محل برگزاری دوره: محل آموزشگاه پانیذ

سرفصل‌های دوره کارگردانی

رویکرد مجموعه پانیذ آموزش تخصصی کارگردانی است. برای همین دوره کارگردانی و فیلمسازی با سرفصل های تخصصی آموزش داده میشود.

دوره آموزش کارگردانی و فیلمسازی آکادمی پانیذ؛ انتخاب اول هنرجویان

در میان هنرهای هفت‌گانه، سینما رشته‌ای محبوب و ترکیبی از تمام هنرها است. کارگردان به‌عنوان رهبر و عامل نظم بخشیدن به اعضای گروه، باید با تمام نکات ساخت فیلم آشنا باشد تا بتواند دیدگاه‌های نویسنده را به بهترین شکل به تصویر بکشد. همین موضوع اهمیت یادگیری تکنیک‌های مختلف کارگردانی، هدایت بازیگران و سازماندهی سایر عوامل فیلم توسط کارگردان را نشان می‌دهد. آکادمی پانیذ با برگزاری تخصصی‌ترین دوره آموزش کارگردانی و فیلمسازی، سطح جدیدی از آموزش را به علاقه‌مندان ارائه می‌دهد. کیفیت سرفصل‌های آموزشی آموزشگاه پانیذ در دوره کارگردانی و فیلمسازی، شرکت در این دوره‌ را به انتخاب اول علاقه‌مندان تبدیل کرده است.

بدون آموزش کارگردانی وقت خود را برای ساخت فیلم تلف نکنید

اگر سابقه کار تئاتر دارید یا فکر می‌کنید که فیلمسازی به اندازه کارگردانی تئاتر راحت است، سخت در اشتباه هستید. کارگردانی تئاتر صرفا به هدایت بازیگران و سازماندهی عوامل محدودی وابسته است و شما می‌توانید بعد از چندین ماه تمرین به یک ثبات لازم در کارگردانی برسید. درصورتی‌که کارگردانی سینما ترکیبی از فشار و استرس، خلاقیت، علم، تجربه، مدیریت و تسلط به حوزه‌های مختلف تصویر است که وقت زیادی از شما می‌گیرد.

به همین دلیل بدون شرکت در دوره آموزش کارگردانی و فیلمسازی و آشنایی با تکنیک‌های اصولی و کاربردی ساخت فیلم، اقدام به ساخت فیلم جز هدر دادن وقت، انرژی و هزینه‌های گزاف برای شما نتیجه‌ای به همراه ندارد. بر همین اساس آکادمی پانیذ با برگزاری دوره‌های تخصصی کارگردانی و فیلمسازی، مسیر سخت شما را برای ورود به صنعت سینما به‌عنوان کارگردان هموار می‌کند.

دوره آموزش کارگردانی و فیلمسازی چیست؟

یکی از باکیفیت‌ترین دوره‌هایی که در آکادمی پانیذ برگزار می‌شود، کلاس‌های کارگردانی و فیلمسازی است. هنرجویان در این دوره‌ها با اصول مقدماتی و پیشرفته تولید فیلم، عناصر اصلی فیلم، نقش فیلمنامه خوب در کیفیت فیلم، وظایف عوامل ساخت فیلم، چگونگی برآورد هزینه، تکنیک‌های فنی کارگردانی، هدایت بازیگر، زیبایی‌شناسی و معناگرایی در فیلم، کارکرد علوم دیگر مانند جامعه‌شناسی و روانشناسی در ساخت فیلم و … آشنا می‌شوند.

اساتید مجرب دوره آموزش کارگردانی و فیلمسازی آکادمی پانیذ از شناخته‌شده‌ترین کارگردان‌ها و مدرسان حوزه سینما هستند و باتکیه‌بر دانش بالا و تجربه بی‌نظیرشان، جدیدترین متدهای آموزشی را برای آموزش هنرجویان به کار می‌گیرند. حتی اگر هیچ شناختی از فرایند کارگردانی و ساخت فیلم نداشته باشید؛ پس از شرکت در دوره‌های آموزشگاه پانیذ به راحتی می‌توانید فیلم خودتان را در سطحی استاندارد بسازید.

چرا دوره آموزش‌ کارگردانی و فیلمسازی را در پانیذ انتخاب کنیم؟

امکانات ارائه‌شده توسط آکادمی پانیذ به هنرجویان و اساتید، آموزش‌ها را در سطح بسیار بالایی قرار داده است. این امکانات امکان استفاده از انواع روش‌های آموزش تئوری و عملی را به وجود می‌آورد و هنرجویان در یک بستر مجهز آموزشی، تکنیک‌های لازم برای کارگردانی را یاد می‌گیرند.

از سوی دیگر هنرجویان بسیاری در سال از آموزشگاه‌های آزاد سینمایی فارغ‌التحصیل می‌شوند که پس از پایان دوره‌های آموزشی، توانایی تولید فیلم دلخواه خود را ندارند. انتخاب آموزشگاه پانیذ تا حد قابل قبولی این مشکل را برطرف کرده است. بین تمام آموزشگاه‌های بازیگری و سینمایی، آکادمی پانیذ بیشترین تعامل را با کارگردانان، دستیاران کارگردان و تهیه‌کنندگان دارد و پروژه‌های مختلف سینمایی و تلویزیونی برای تکمیل تیم بازیگری و عوامل خود از هنرجویان آکادمی پانیذ استفاده می‌کنند. به همین دلیل هنرجویان دوره آموزش کارگردانی و فیلمسازی آموزشگاه پانیذ، در صورت کسب نمره قبولی در آزمون‌های پایان ترم و برخورداری از استعداد و پشتکار لازم، در صورت نیاز به پروژه‌های مختلف معرفی می‌شوند.

تمایز دوره ‌آموزش‌ کارگردانی‌ و فیلمساز‌ی پانیذ با دیگر دوره‌ها

دوره‌های آموزش فیلمسازی و کار‌گردانی آکادمی پانیذ توسط باتجربه‌ترین اساتید سینما و کارگردان‌های بادانش کشور برگزار می‌شوند. تجربه بالای این اساتید چراغ راه روشنی برای ادامه مسیر هنرجویان است که به آن‌ها برای انتخاب مسیر درست کمک می‌کند. از سوی دیگر در کنار کارگردانی، شرایط تولید فیلم، ارتباط عوامل فیلم، نکات ضروری برای مدیریت عوامل و بودجه و سایر نکات غیرفنی ساخت فیلم نیز به هنرجویان آموزش داده می‌شود.

به‌طورکلی تمایز دوره آموزش کارگردانی و فیلمسازی آکادمی پانیذ با دیگر موسسات عبارت‌اند از:

 • برخورداری از امکانات سخت‌افزاری مانند دوربین‌های حرفه‌ای، کلاس‌های تحلیل فیلم، ویدئو پروژکتور و … برای برگزاری کلاس‌ها
 • گستردگی سرفصل‌ها و القای نگرشی جامع درباره سینما به هنرجویان
 • تعامل دوسویه با هنرجویان پس از پایان دوره و کمک به رشد در مسیر شغلی
 • ایجاد بستری مناسب برای آزمون‌وخطای عملی هنرجویان
 • استفاده از برترین اساتید آموزشی

هدف دوره آموزش کارگردانی در آکادمی پانیذ

هیچ هنری به اندازه سینما و موسیقی با زندگی روزمره انسان ارتباط ندارد. سینما از جایگاهی ویژه در بین مردم برخوردار است و می‌توان از آن به‌عنوان یک ابزار فرهنگی و حتی وسیله‌ای برای نقد اجتماعی استفاده کرد. به همین دلیل انتخاب بهترین دوره آموزش کارگردانی و فیلمسازی، نقش مهمی در پی‌ریزی پایه‌های علمی هنرجویان دارد و دیدگاه‌های فکری و سبک شخصی آن‌ها برای کارگردانی را مشخص می‌کند.

دوره‌های آموزش کارگردانی و فیلمسازی آموزشگاه پانیذ با هدف آموزش استاندارد تکنیک‌های جهانی کارگردانی برگزار می‌شوند. اساتید آموزشی این دوره‌ها اصول آموزشی ساختارمند و به‌روز را در صدر برنامه‌های آموزشی خود قرار داده‌اند تا هنرجویان بستر مناسب‌تری از روش‌های آموزش اصولی کارگردانی را اختیار داشته باشند. در این دوره‌ها موضوعات کلی و جزئی درباره کارگردانی سینما و اصول فیلمسازی به روش هالیوود و سینمای اروپا به هنرجویان آموزش داده می‌شوند.

اهداف دوره آموزش کارگردانی و فیلمسازی فقط معطوف به آموزش کارگردانی نیست؛ بلکه هنرجویان در این دوره تمام اصول و تکنیک‌های مورد نیاز برای ساخت فیلم را می‌آموزند. در واقع شما با شرکت در دوره‌های آموزش کارگردانی و فیلمسازی آکادمی پانیذ، مباحثی را آموزش می‌بینید که برای ساخت فیلمی در قواره‌های جهانی به آن نیاز دارید.

دوره آموزش کارگردانی آموزشگاه پانیذ؛ مناسب برای تمام عاشقان سینما

فرقی نمی‌کند در چه سطحی از شناخت سینما قرار دارید یا تجربه کاری شما در این صنعت چقدر است؛ اگر به کارگردانی علاقه داشته باشید، دوره آموزش کارگردانی و فیلمسازی آکادمی پانیذ میزبان شما است. با توجه به سرفصل‌های عمومی و انتقال ساده مطالب آموزشی توسط اساتید، تمام علاقه‌مندان به سینما می‌توانند دانش سینمایی خود را با شرکت در این دوره ارتقا دهند. در این دوره تعاریف ساده کارگردانی تا جدیدترین تکنیک‌های فیلمسازی و شناخت تجهیزات پشتیبانی می‌شوند و شما پس از پایان دوره، می‌توانید با کسب مدرک معتبر و قابل ترجمه از وزارت ارشاد، مسیر سینماگری خود را با آینده‌ای روشن‌تر طی کنید.

به‌طورکلی حضور در دوره آموزش کارگردانی و فیلمسازی آموزشگاه پانیذ را به افراد زیر توصیه می‌کنیم:

 • جوانان علاقه‌مند به سینما که تحصیلات دانشگاهی ندارند
 • دانشجویان رشته سینما که به دنبال ارتقای سطح دانش کارگردانی هستند
 • عوامل فعال در سینما که به دنبال راهی برای کارگردانی هستند
 • بازیگران فعال در تئاتر و سینما که به کارگردانی علاقه دارند

ترکیبی از علم و تجربه در کلاس‌های کارگردانی آموزشگاه پانیذ

برنامه‌ریزی آموزشی دوره آموزش کارگردانی و فیلمسازی در آکادمی پانیذ به‌گونه‌ای است که مباحث تئوری و عملی به‌صورت همزمان به هنرجویان آموزش داده می‌شوند. هنرجویان پس از تسلطی نسبی به موضوعات تئوری، به‌صورت کاملا عملی با استفاده از تجهیزات موجود، آموخته‌های خود را بیازمایند و در یک فرایند عملی، بتوانند از دانش کسب‌شده استفاده کنند.

دوره‌های مختلف آموزش کارگردانی و فیلمسازی در آموزشگاه پانیذ

کلاس‌های کارگردانی و فیلمسازی آکادمی پانیذ بر اساس سطح علمی هنرجویان در دو سطح مقدماتی و پیشرفته برگزار می‌شوند. این دوره‌ها هنرجویان را در یک مسیر درست آموزشی برای ساخت فیلم قرار می‌دهند و هنرجویان بر اساس سطح دوره از آموزش‌های مختلفی بهره‌مند می‌شوند.

برخی از سرفصل‌های دوره آموزش کارگردانی و فیلمسازی در آکادمی پانیذ عبارت‌اند از:

 • مفهوم میزانسن و تکنیک‌های چیدمان بازیگران در مقابل دوربین
 • تکنیک‌های هدایت بازیگر نسبت به زاویه و نمای دوربین
 • شناخت انواع نما و ارتباط آن‌ها با زیبایی‌شناسی تصویر
 • انواع لنزها و کاربرد آن‌ها در القای مفهوم
 • شناخت سبک‌های مختلف فیلم
 • شناخت اصطلاحات رایج سینما
 • شناخت انواع حرکات دوربین
 • نحوه انتخاب صحیح بازیگر
 • چگونگی دکوپاژ فیلم

دستاورد هنرجویان پس از پایان دوره فیلمسازی آموزشگاه پانیذ چیست؟

هنرجویان حاضر در دوره آموزش کارگردانی و فیلمسازی آکادمی پانیذ، پس از پایان دوره آموزشی به سطح مطلوبی از اطلاعات تئوری و تکنیک‌های عملی کارگردانی دست پیدا می‌کنند. در این دوره مباحث کاملی به هنرجویان آموزش داده می‌شود که عبارت‌اند از:

 • شناخت نور و کاربرد آن در کارگردانی
 • آشنایی با وظایف عوامل فیلم
 • شناخت اصلی‌ترین وظایف کارگردان
 • آشنایی با انواع دوربین‌های فیلم‌برداری
 • استانداردهای کارگردانی مانند خط فرضی
 • چگونگی چیدن دوربین در زاویه مناسب
 • شناخت کامل چرخه تولید فیلم
 • تکنیک‌های تبدیل فیلمنامه به تصویر
 • ایجاد اتمسفر و فضاسازی
 • بررسی الگوهای استاندارد دکوپاژ
 • شناخت سبک‌های کارگردانی
 • نحوه تغییر پرسپکتیو یا عمق‌نمایی
 • روش کارگردانی تداومی و غیر تداومی

 با دوره کارگردانی و فیلمسازی آکادمی پانیذ یک کارگردان جهانی شوید

آموزشگاه پانیذ معتبرترین موسسه آموزش بازیگری کودک و نوجوان است که تخصصی‌ترین دوره‌های آموزش بازیگری و سینما را برگزار می‌کند. مجموعه ما در کنار دوره‌های بازیگری، پیشرفته‌ترین دوره‌های فیلمسازی و کارگردانی را نیز تشکیل می‌دهد که این کلاس‌ها باتکیه‌بر دانش بالای اساتید و امکانات آموزشی فراوان، در بالاترین سطح خود قرار دارند. بسیاری از هنرجویان دوره‌های کارگردانی مجموعه پانیذ توانسته‌اند در جشنواره‌های خارجی و داخلی فیلم‌های کوتاه جوایز متعددی را کسب کنند. اگر شما هم به دنبال یادگیری کارگردانی با اصول جهانی هستید، ثبت نام در دوره کارگردانی و فیلمسازی آکادمی ما بهترین پیشنهاد برای شما است.

سوالات پر تکرار

کلاس های کارگردانی مناسب همه سنین است اما بهتر است رده سنی بالای 20 سال ثبت نام کنند.

شما میتونید برای ثبت نام در دوره کارگردانی و فیلمسازی از طریق شماره تماس اعلام شده یا فرم مشاوره رایگان اقدام کنید.

یکی از پرسش های متداول هنرجویان در رابطه با ثبت نامه:

 • پس از دریافت شرایط ثبت نام، تایم تست و مشاوره حضوری رو هماهنگ می کنید و با مدارک لازم به آموزشگاه مراجعه می کنید و پس از دریافت کار حضور و غیاب پانیذی شما عضوی از مجموعه خواهید شد.
 • شماره واتساپ جهت هماهنگی: ۰۹۱۲۹۲۳۱۵۷۶
 • امکان شرکت در فراخوان های موسسه بازیگری پس از اتمام ترم اول (معرفی به پروژه های تصویر و تئاتر)
 • امکان شرکت در جشنواره های تئاتر پانیذ پس از اتمام ترم دوم
 • شرکت در دوره ها بصورت آزاد بعد از تست بازیگری ممکن است
 • یک عدد فتوکپی شناسنامه (برای مدرک پایان دوره)
 • چهارقطعه عکس سه در چهار پرسنلی ( برای مدرک پایان دوره)
 • دریافت کارت عضویت پانیذ
 • یک قطعه عکس هنری پرتره برای قرارگیری در سایت با ابعاد 13 در 18

اصلا چیز سختی نیست، لازم نیست از قبل کاری انجام بدید و استرس هم نداره. یکسری تست از قبل آماده شده است که مشاورین ما برای تعیین سطح از شما میخوان که انجام بدین و همون موقع نتیجه ش رو به شما اعلام می کنن. برای اینکه بیشتر با سوالات این تست آشنا بشید بهتر وارد صفحه ” تست بازیگری ” بشید.

تست و مشاوره آنلاین هم در صفحه ”  تست آنلاین بازیگری “برگزار میشه برای افرادی که تهران نیستن.

آموزشگاه پانیذ بیشترین تعداد معرفی رو در سطح کشور به پروژه ها داره (فراخوان های اینستاگرام و کانال پانیذ رو ببینید) و همچنین ۹۰درصد بازیگران کودک و نوجوان از پانیذ هستن (هنرجویان ستاره پانیذ ) اما لازم به ذکره انتخاب دست ما نیست و معرفی رو به عنوان یک خدمات اضافه برای هنرجویان عزیز در نظر گرفتیم. لذا شما نباید نا امید بشید و همچنین تضمینی از سمت ما وجود نداره. انتخاب شدن شما بسته به توانایی تون و خیلی موارد دیگه داره و باید تلاش کنید و تلاش.

آموزشگاه برای افرادی که در پروژه ها انتخاب نشدن (حداقل فعلا، شاید در آِینده بشن) امکاناتی رو در نظر گرفته. شما می تونید در جشنواره های تئاتر پانیذ که با بالاترین کیفیت و کاملا حرفه ای در بهترین سالن ها برگزار می شن و همچنین جشنواره های فیلم کوتاه پانیذ شرکت کنید و کلی تجربه کسب کنید. حتی ممکنه جایزه ببرید و از همونجا انتخاب بشید و کلی دیده بشید!

نمونه افرادی که از این آموزشگاه معرفی شدند رو میتونید در صفحه ” معرفی هنرجویان پانیذ ” مشاهده کنید.

پس از پایان هر ترم، مدرک معتبر تحت نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نمره از ۱۰۰ به شما تقدیم میشه که قابل ترجمه برای تمام کشور ها هست.

در هایلایت اساتید پانیذی اسم و عکسشون هست. همچنین در منو سایت پانیذ بخش ” معرفی اساتید پانیذ ” می تونید رزومه هاشون رو ببینید. قبلا در پیج هم ویدیویی کوتاه از اساتید گذاشته شده.