دن استیونز زاده ی دهم اکتبر 1982 بازیگر سی و شش ساله ی انگلیسی است. نام کامل او دنیل جاناتان استیونز می باشد.  دن استیونز برای بازی در سریال داونتن ابی مشهور شد. استیونز، پس از تولد در یک نوانخانه رها شده بود. به زودی یک خانواده که در زمینه ی آموزگاری فعالیت می کردند، او را به فرزندخواندگی پذیرفتند.

ستاره ی آینده ی سینما به همراه پدرخوانده و مادرخوانده و برادرخوانده اش در ولز و انگلیس زندگی می کردند. زمانی که دن بچه مدرسه ای بود، استعداد خود را در تئاتر می سنجید. به زودی با داشتن قد بلند توانست در نقش مکبث ظاهر شود در حالی که تنها یک سال از تجربه و بازی او در تئاتر می گذشت. شایان ذکر است که استیونز 183 سانتی متر قد دارد.

پس از فارغ التحصیلی از مدرسه،

استیونز وارد کالج امانوئل  در کمبریج شد و ادبیات انگلیسی را به عنوان رشته ی آکادمیک خود برگزید. همزمان او در باشگاه هنرهای دراماتیکی ثبت نام کرد که افراد سرشناسی مانند هیو لوری، استیفن فرای، اما تامپسون و بن میلر از آن جا فارغ التحصیل شده بودند. در سال 1997 دن استیونز توانست نقش پادشاه قاتل در مکبث را به دست آورد که توسط پیتر هال کارگردانی می شد. دختر این کارگردان، ربکا، در نقش لیدی مکبث بازی می کرد. این نقش بسیار در آینده ی کاری دن تاثیر گذار بود.

دن استیونز

دن استیونز

دن استیونز به همراه گروه خود به بسیاری از شهرها رفتند تا کار خود را به نمایش درآورند. آن ها به نیویورک سیتی، سان فرانسیسکو و لس آنجلس رفتند و موفقیت فراوانی به دست آوردند به طوری که نامزدی دریافت معتبرترین جوایز تئاتر را برای استیونز به ارمغان آورد. از آثار او در سینما می توان به موارد رو به رو اشاره کرد:

خط زیبایی محصول 2006، دراکولا محصول 2006، حس و حساسیت محصول 2008، تابستان در فوریه محصول 2013، مردم فردا محصول 2013، مهمان محصول 2014، شب در موزه: راز مقبره محصول 2014، دیو و دلبر محصول 2017 (شما می توانید مقاله ی مربوط به این فیلم را در همین سایت پیدا کرده و مطالعه کنید).

دن استیونز در خلال یکی از تورهای خود، سوزی هریت خواننده ای از آفریقای جنوبی را ملاقات کرد. به زودی آن ها با هم ازدواج کردند و در سال 2009، فرزند دختر آن ها یعنی ویلو به دنیا آمد. سه سال بعد فرزند پسری به نام آبری متولد شد. در سال 2016 دختری ادن نام به دنیا آمد. سوزی این روزها معلم موسیقی مدرسه است.