پنج دلیل مفید بودن تئاتر برای کودکان
25
اکتبر

دلایل مفید بودن تئاتر برای کودکان

دلایل مفید بودن تئاتر برای کودکان

 

دلایل مفید بودن تئاتر برای کودکان را در این مقاله بررسی می کنیم.

1. در یک کلاس تئاتر برای بچه ها، هیچ فشاری وجود ندارد. تئاتر بازی کردن، هیچ گونه امتحان سختی را در پی ندارد. قرار نیست کسی بچه ها را مورد سوال قرار دهد. به جای این مدل از ارزیابی های خشک و سنتی، راهبردی ارگانیک وجود دارد. راهبردی که بر روی ساختن مهارت ها استوار است.

2. کلاس تئاتر برای بچه ها مزایایی را در مدرسه به دنبال دارد. بچه ها در کلاس های تئاتر یاد می گیرند که صدای خود را به صورت طنین دار درآورند. برای همین است که در مدرسه هم می توانند شیوا و رسا صحبت کنند. آن ها می آموزند که تن صدای خود را تنظیم کنند و هر زمان لازم است، تغییراتی در آن ایجاد نمایند. به راستی اگر افراد همیشه با یک تن صدا صحبت کنند، در مدرسه هم به عنوان یک دانش آموز ملال آور شناخته می شوند!

تئاتر
تئاتر

اگر بچه ها بتوانند به خوبی صحبت کنند، در بحث های گروهی هم عالی عمل خواهند کرد. طبیعتا بچه هایی که در مدرسه موفق و باهوش بودند، در آینده هم به احتمال زیاد همین مسیر موفقیت را طی خواهند کرد. والدین می توانند به جدی گرفتن کلاس های تئاتر برای بچه ها، تضمینی واقعی برای موفقیت آنها داشته باشند.

و اما سومین مورد از دلایل مفید بودن تئاتر برای کودکان

3. در کلاس های تئاتر اعتماد به نفس بچه ها افزایش پیدا می کند. تئاتر را می توان این گونه خلاصه کرد: بیان هنرمندانه. اینکه بچه ها روی صحنه بایستند می تواند برای آن ها ترسناک باشد اما پس از مدتی، هنرجویان تئاتری می توانند با بیان فوق العاده، به اعتماد به نفس فوق العاده ای دست پیدا کنند و همین می شود سومین مورد از دلایل مفید بودن تئاتر برای کودکان .

4. کلاس های تئاتر می تواند هوش بهر هیجانی آن ها را افزایش دهد. شاید تعجب کرده باشید، اما حقیقت دارد. هوش هیجانی را در سنین مختلف می توان تقویت کرد و یکی از بهترین راه های آن همان شرکت در کلاس های تئاتر می باشد.

هوش هیجانی به بچه ها کمک می کند تا علائم را در چهره ی افراد بخوانند و سیگنال هایی را که انسان های دور و برشان تولید می کنند، بررسی و تفسیر نمایند. در پایان آن ها به شیوه ای موثر و ترجیحا سریع، پاسخ می دهند. این موضوع سبب افزایش قابلیت آن ها در کنترل احساسات و هیجانات شان می شود.

5. بچه ها با ایده ی هنر در سنین پایین آشنا می شوند. همه ی انسان ها به هنر احتیاج دارند. چرا آن را از کودکی به آن ها هدیه نکنیم؟