دشمن محصول 2013

دشمن محصول 2013 یک فیلم رازآلود و سوررئال، هیجان انگیز، روان شناختی و نئونوار است که با بازی جیک جیلنهال در سال 2013 اکران شد. پیرنگ فیلم از این قرار است که یک معلم تاریخ بی حاشیه و نرمال ناگهان متوجه می شود یک همزاد دارد که دقیقا شبیه او بوده و یک بازیگر است. به مرور زمان این مرد با همزاد خود ارتباط می گیرد و روابط پیچیده ای بین آن ها شکل می گیرد.

از آن جایی که هیچ وقت به طور مستقیم پایان بندی به خصوصی برای این فیلم در نظر گرفته نمی شود مخاطب می تواند فکر های گوناگونی داشته باشد که اتفاقا همه ی آن ها می توانند به یک میزان درست باشند. یک فرضیه که بسیار پررنگ تر از بقیه است می تواند این باشد که این آقای معلم و همزادش درواقع هر دو یک نفر هستند و این معلم است که نسبت به همسر باردارش متعهد نیست و وارد یک رابطه ی استرس آور و رنج بار با یک دختر دیگر شده است!

دشمن محصول 2013

دشمن محصول 2013

دشمن محصول 2013 مدت زمان 90 دقیقه ای دارد و تنها توانست فروش گیشه ای معادل با 3.5 میلیون دلار داشته باشد. نکته ی جالبی که وجود دارد و از دیدگاه سوررئالیستی در فیلم دشمن  به آن پرداخته شده است، وجود یک عنکبوت سیاه و بزرگ است که منجر به وحشت آقای معلم می شود. این مجسمه “مامان” نام دارد و منتقدین بر این باور اند که نمایانگر احساسی است که این معلم تاریخ در مجموع به زن ها دارد.

پرسونا در فیلم دشمن محصول 2013

بسیاری از منتقدان فکر می کنند این دو نفر که گمان می کنند همزاد هم هستند در واقع پرسوناهایی از یک شخص ثابت و واحد می باشند. دشمن محصول 2013 این امکان را می دهد که قهرمان فیلم بتواند خود را از دیدگاه ناخودآگاه و این بار از نمایی دیگر مشاهده کند. بنابراین در مجموع به این نتیجه می رسیم که دشمن روایت گر مردی است که یک معلم است و همسری باردار دارد و همین طور در حال بی وفایی نسبت به همسرش می باشد. باید این مرد جوان بتواند با خودش کنار بیاید قبل از این که مسئولیت های یک فرد بالغ را بر عهده بگیرد.

جیک جیلنهال در این فیلم بازی خوبی داشته که نمایانگر ترس، بهت، ناباوری، بی اعتمادی، درد و چالش می باشد. اگر درام های رازآلود و روانی را دوست دارید، پیش نهاد می کنیم دشمن محصول 2013 را ببینید و بعد از تماشای آن نظرات تان را برای پانیذ ارسال فرمایید تا سایر پانیذی ها هم از آن استفاده کنند.