در حال و هوای عشق محصول 2000

در حال و هوای عشق محصول 2000 یک درام عاشقانه از سینمای هنگ کنگ است که در سال 1962 اتفاق می افتد. این اثر روایتگر یک روزنامه نگار و همسر او است که به یک آپارتمان نقل مکان می کنند. همسر این روزنامه نگار معمولا دور از خانه است و با او ارتباط نمی گیرد و چهره ی وی هرگز در فیلم نشان داده نمی شود. این مرد با زنی در همان آپارتمان ملاقات کرده و آشنا می شود که به نظر می رسد شوهرش خیلی در خانه نیست و معمولا مشغول کار است.

به مرور زمان، مشخص می شود که همسران این دو نفر با هم وارد رابطه شده اند و در حال بی توجهی به همسر خود هستند! این زن و مرد رابطه ی دوستانه ای با هم شکل می دهند و زمان زیادی را در کنار هم سپری می کنند اما همیشه این رابطه را افلاطونی نگاه می دارند و اجازه نمی دهند که به فردی مانند همسران بی وفایشان تبدیل شوند.

در حال و هوای عشق محصول 2000

در حال و هوای عشق محصول 2000

موسیقی متن فیلم

یکی از زیبایی های در حال و هوای عشق محصول 2000  موسیقی متن فیلم است که به عقیده ی من ناگفته ها را می گوید و اثری تکرارنشدنی است و بسیار در پیشبرد روایت تاثیرگذار است. بازی زیبای مگی چئونگ و تونی لئونگ منجر به نامزدی های دریافت جایزه در جشنواره فیلم کن و سایر جشنواره ها شد. تونی لئونگ توانست برنده ی جایزه کن برای بهترین بازیگر نقش اول مرد شود. لحظات امیدواری، و از دیگر سو ناامیدی، لحظه ی ترسناک پی بردن به حقیقت و این که سایه ی همسران این دو نفر همواره در هر لحظه ای در کنارشان است، به زیبایی نمایش داده شده است.

یک راز بزرگ

در خلال فیلم از مردمانی سخن می رود که نمی توانستند راز خود را به کسی بگویند و برای همین رازشان را به یک درخت می گفتند که دقیقا همین اتفاق در پایان برای مرد روزنامه نگار می افتد. رازی سنگین که بر دلش سنگینی می کرد. در پایان با جابه جا شدن هر یک از افراد به مکانی جدید، دوستی افلاطونی هم به پایان می رسد اما آن چه احساس می شد همچنان باقی می ماند.

نظراتی فلسفی

در حال و هوای عشق محصول هنگ کنگ نشان دهنده ی تنهایی ها افراد حتی در یک ازدواج است. این که در پایان هر فردی تنها است و ای بسا همه ی این ها فقط تظاهر و وانمود به دوست داشتن باشد. تماشای در حال و هوای عشق محصول 2000 به علاقه مندان درام های عاشقانه توصیه می کنیم تا با فیلم سازی به نام وونگ کاروای آشنا شوید. می توانید نظرات تان را برای ما بفرستید.