در جست و جوی ناکجا آباد (2004) درامی فانتزی و تاریخی است که به کارگردانی مارک فارستر ساخته شده است. پیرنگ کلی داستان را به این صورت می توان خلاصه کرد: فیلم درباره ی دوستی ج. م. بری با خانواده ای است که الهام بخش او برای خلق شخصیت پیتر پن می شوند. در جست و جوی ناکجا آباد بر پایه ی کتابی به نام مردی که پیتر پن بود نوشته ی آلن نی ساخته شده است.

بازیگران این اثر هنری عبارت اند از:

جانی دپ در نقش ج. م. بری، کیت وینسلت در نقش سیلویا دیویس، داستین هافمن در نقش چارلز فرومان، جولی کریستی، فردی هایمور و سایرین. در جست و جوی ناکجا آباد بودجه ای معادل با بیست و پنج میلیون دلار دربرداشت که در نهایت هم توانست در گیشه موفق عمل کند و نزدیک به صد و هفده میلیون دلار به فروش برساند.

در جست و جوی ناکجاآباد

در جست و جوی ناکجاآباد

فیلم به ما می گوید که ج. م. بری چگونه به ایده ی نوشتن پیتر پن دست پیدا می کند. او قبلا چندین تلاش ناموفق برای نوشتن یک نمایش نامه ی خوب داشته است. یک روز که به همراه سگ خود در پارک نشسته بود، ناگهان چهار پسربچه و مادرشان را ملاقات می کند که بیوه شده است. این زن به نظر می رسد که اوضاع جسمانی خوبی ندارد و بیماری بر او غلبه کرده است. او هر روز دارد ضعیف تر می شود. به زودی اتفاقاتی می افتد  که تمام شهر دارند از رابطه ی ج. م. بری و خانواده ی دیویس صحبت می کنند. گرچه این حرف و حدیث ها خوشایند هیچ یک از آنان نبود، اما حاصل این آشنایی، خلق اثری برجسته و درخشان در حوزه ی ادبیات کودکان و نوجوانان می شود: پیتر پن. پسری که هرگز پیر نمی شد.

در واقع خانم سیلویا دیویس

موجب سرگرمی ج. م. بری می شود و چهار فرزند او نیز منبع الهام برای نمایش نامه نویسی می شوند که از کمبود خلاقیت و ایده های نوین در نوشتن رنج می برد. آن ها به ج. م. بری کمک می کنند تا اثر جذابی درباره ی پیتر پن و ناکجا آباد (neverland) بنویسد. منتقدان راتن تومیتوز در مجموع 83 درصد نظر موافقی برای این اثر داشتند. در کل نمره ی هفت و نیم از ده را به آن اختصاص دادند. این اثر ترکیبی است از درام، تراژدی، فانتزی و نوستالژی. این نظری است که خانم وندی آید از The Times دارد. تماشای این اثر را مخصوصا به کودکان و نوجوانانی که در زمینه ی بازیگری تئاتر و سینما فعالیت می کنند، توصیه می کنیم. بازی بچه ها در این اثر می تواند الهام بخش آن ها باشد.