درس هایی از پاتریک کالن

این مقاله به مروری بر درس هایی از پاتریک کالن اختصاص دارد. پاتریک یک بازیگر، نویسنده و کمدین در سیدنی، استرالیا است. او در سال 2014، از مرکز بازیگران استرالیا فارغ التحصیل شد.

درس هایی از پاتریک کالن از زبان خودش

زمانی که برای اولین بار به مدرسه ی بازیگری رفتم، بازیگر جوانی بودم که مغرور بود و مدام منم منم می کرد! من خیال می کردم که درک بسیار بالایی از این رشته ی هنری دارم، کارهای حرفه ای در این زمینه انجام داده ام و خلاصه از خیلی ها جلوترم. اما درس هایی بود که باید یاد می گرفتم.

مثلا در خوانش متن و هنگام اجرا باید خیلی به علائم نگارشی مانند نقطه، علامت سوال و یا تعجب دقت شود. یا این که اگر یک باور حقیقی و اصیل به توانایی های تان نداشته باشید، هیچ فرد دیگری هم نمی تواند این کار را برای شما انجام دهد. اگر شما خودتان به جمله هایی که می گویید باور نداشته باشید، اگر حس کنید که دیالوگ های شما احمقانه یا غیرواقعی هستند، یا از کاراکتر شما بعید است که آن را بگوید یا چنین کاری را انجام دهد، آن گاه اجرای شما جواب نخواهد داد و آدم ها هم همان حسی را خواهند گرفت که شما داشته اید.

درس هایی از پاتریک کالن

درس هایی از پاتریک کالن

 به این دلیل که من فرد بانمکی هستم، در تبلیغات بازرگانی شرکت می کنم. هر تبلیغاتی که انجام داده ام، خوب بوده به این دلیل که من، پاتریک، باور داشتم که حرف هایی که می زنم درست و واقعی هستند.

نکته ای از اندرو لوید

درس بعدی این است که برای این که شگفت انگیز باشید باید خودتان شگفت زده شده باشید. این یک آموزه ی مستقیم از اندرو لوید است که رئیس سابق بازیگری در مرکز بازیگران استرالیا بود. لوید که یک مربی استثنایی بود، تعداد زیادی از این آموزه ها را به کار می برد.

این آموزه به این دلیل در ذهن من روشن و شفاف باقی مانده است که ساده و در همان زمان زیبا است. اگر می خواهید اجرای جالب و جذابی داشته باشید، باید مجذوب اجرای سایر بازیگران شده باشید. اگر می خواهید که شگفت انگیز باشید باید خودتان شگفت زده شده باشید.

توجه به تنفس

مورد بعدی که بازیگران جوان باید به آن توجه داشته باشند، توجه به تنفس و داشتن تنفس منظم و آگاهانه است. همه چیز به تنفس صحیح بستگی دارد. مخصوصا وقتی که اجرای تئاتر دارید، تنفس صحیح می تواند به عنوان مهم ترین منبع انرژی شما در نظر گرفته شود. تنفس عمیق دیافراگمی باعث می شود بالاترین قدرت صدا را داشته باشید. این بود درس هایی از پاتریک کالن که امیدواریم مفید بوده باشد.