دختر ازهم گسیخته محصول 1999

دختر ازهم گسیخته محصول 1999 یک درام روانشناختی به کارگردانی جیمز منگولد است. در این اثر بازیگرانی مانند واینونا رایدر، آنجلینا جولی و بریتنی مورفی شرکت دارند. فیلم با این که بودجه ای معادل 40 میلیون دلار داشت تنها توانست به فروش4803 میلیون دلاری دست پیدا کند.

ماجرای دختر ازهم گسیخته در اواخر دهه ی 1960 اتفاق می افتد که دنیا در حال دگرگون شدن بود. داستان فیلم به زندگی سوزانا کیسن (واینونا رایدر) می پردازد. زن جوانی که خود را در یک آسایشگاه روانی می یابد. مرکزی که برای کمک به دختران  جوان آسیب دیده اختصاص دارد. در این موسسه ی روانی که سوزانا با انواع دختران با اختلالات مختلف رو به رو می شود، باید تصمیم بگیرد که آیا می خواهد به دنیای آن ها وارد شود یا خودش را برای دنیای آدم های بیرون آماده کند.

دختر ازهم گسیخته محصول 1999

دختر ازهم گسیخته محصول 1999

در کنار ستاره هایی مانند واینونا و آنجلینا، جرد لتو هم نقش اندکی در این فیلم دارد و از سوزانا درخواست می کند که با پیشنهاد دوستی او موافقت کند. یکی از بیمارانی که سوزانا با او ملاقات می کند، لیزای جوان، جذاب، اغواکننده، کاریزماتیک و خطرناک است. آنجلینا جولی یکی از بهترین نمایش های هنری خود را در دختر ازهم گسیخته محصول 1999 و در نقش لیزا داشته است. همه ی دخترهای مرکز مزبور عاشق او هستند. لیزا ذاتا رهبر است و چون شدیدا جذاب و تودل برو است، همه را دور خود جمع می کند و طرفداران زیادی پیدا می کند.

پایان یک دوستی

گرچه در ابتدا سوزانا حس می کند که درمانگرش فقط وقت او را می گیرد اما به مرور سعی می کند در جلسات روان درمانی شرکت کند و التیام یابد. در آغاز فیلم سوزانا دوستی خود را با لیزا آغاز می کند اما در ادامه متوجه می شود که لیزا به شدت بیمار است و نمی تواند انسانیت را رعایت کند، طوری که منجر به خودکشی یک دختر بیمار دیگر می شود. از این رو سوزانا با این که ناراحت و غمگین است اما راهش را از لیزا جدا می کند و با سلامتی روحی نزد خانواده برمی گردد.

اینکه دختر ازهم گسیخته محصول 1999 بیشتر درون آسایشگاه روانی فیلمبرداری شده، از جذابیت های آن برای مخاطب نمی کاهد. تماشای این فیلم را به علاقه مندان ژانر روانشناسی توصیه می کنیم. دختر ازهم گسیخته توانست با بازی فوق العاده و  تحسین برانگیز آنجلینا جولی، برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن شود. منتقدان بازی جولی را بسیار حرفه ای ارزیابی کردند.