داوید مزوز زاده ی نوزدهم فوریه 2001 در لس آنجلس کالیفرنیا بازیگر هجده ساله ی آمریکایی است. نام کامل او داوید آلبرت مزوز است. این بازیگر مستعد پیش از آن که در سری تلویزیونی تماس به سال های 2012 و 2013 ظاهر شود، بسیاری از تجریه های کوتاه و کوچک را در کارنامه ی خود داشت. پدر و مادر او به ترتیب مایکل مزوز و ریچل مزوز نام داشتند. او همچنین خواهری به نام ربه کا دارد.

داوید مزوز کار بازیگری را با بازی در تبلیغات تلویزیونی آغاز کرد.

در هشت سالگی بود (2011) که داوید در اولین فیلم زندگی اش یعنی آمدن و رفتن بازی کرد. این فیلم را ادواردو پونتی کارگردانی کرده بود و داوید در آن نقش تیمی را بازی کرده بود. در سال 2013 بازیگر نوجوان توانست در دو اثر سینمایی بازی کند. اول، آسایشگاه به کارگردانی برایان اورتیز، برایان رامیرز و کری والدراما بود که داوید در آن نقش استیو منزورث را بازی می کرد. این فیلم از نگاه منتقدان یک اثر میکس بود و برخی آن را ستودند در حالی که بقیه نظر مثبتی به آن نداشتند.

دومین فیلم سال 2013، Dear Dumb Dairy بود که در واقع یک تله فیلم محسوب می شد. در این فیلم داوید مزوز هم بازی مدی کورمن، جیمز واترزتن و لورا بل باندی بود و نقش هادسن ریورز را بازی می کرد.

داوید مزوز بازیگر

داوید مزوز

در سال 2014 کارگردان فیلم طراح بازی یعنی جوئن پابلو بوسکارینی از داوید خواست که با او همکاری داشته باشد و مزوز این پیشنهاد را قبول کرد و در نقش ایوان دراگو بازی کرد. این یک اثر ماجراجویانه بود که مگن شارپنتیر هم در آن بازی کرده بود. شما می توانید در یکی از مقالات همین سایت با مگن شارپنتیر آشنا شوید که او هم یک ستاره ی نوظهور محسوب می شود.

در سال 2016 داوید در فیلم سینمایی تاریکی به کارگردانی گرگ مک لین بازی کرد

و در نقش مایکل تیلر ظاهر شد. این اثر در ژانر وحشت ساخته شده است و می توان آن را در زمره ی آثاری دسته بندی کرد که از آن ها با عناوین ماورایی یا فراطبیعی یاد می شود. فیلم درباره ی خانواده ای است که از گرند کانین (Grand Canyon) دیدن می کنند و نیرویی فراانسانی را با خود به خانه می آورند. فیلم برداری این اثر در آوریل سال 2014 آغاز شد و در ماه می همان سال به پایان رسید. داوید مزوز در سال 2016 در اثر تجسم بازی کرد و امروز هم با انرژی زیادی فعالیت های خود را در بازیگری ادامه می دهد.