خاطرات بریجت جونز محصول 2001

خاطرات بریجت جونز محصول 2001 فیلمی در ژانر کمدی عاشقانه است که به کارگردانی شارون مگوایر ساخته شده است. در این اثر بازیگر برجسته ای چون کالین فرث بازی کرده است. خاطرات بریجت جونز محصول هالیوود داستان زندگی بریجت سی و دو ساله است که در آستانه ی سال نو تصمیم می گیرد که کنترل امور زندگی اش را در دست بگیرد. او بر آن می شود تا دفتر خاطرات اش را تکمیل کند. این دفترچه ی خاطرات به اثری اروتیک و هیستریک تبدیل می شود که حالا روی میز بریجت جونز قرار دارد!

فیلم با چاشنی ماجراجویی به روایت خود ادامه می دهد و تقریبا درباره ی هر چیزی نظر می دهد! مردها، غذا، روابط، رژیم و هر آنچه ممکن است در زندگی روزانه به ذهن تان خطور کند. نکته ی جالب درباره ی خاطرات بریجت جونز محصول 2001 این است که در خلال فیلم با یک مثلث عاشقانه مواجه می شویم.

خاطرات بریجت جونز محصول 2001

خاطرات بریجت جونز محصول 2001

مثلث عشق در خاطرات بریجت جونز محصول 2001

یک راس این مثلث بریجت، راس دوم کارفرمای او که مردی رسوا و بداخلاق است و راس آخر کالیف فرث است که در پایان تصمیم می گیرد بریجت را برای زندگی خود انتخاب کند.

اثری ضعیف

به نظر من خاطرات بریجت جونز یک فیلم نه چندان درخشان با فیلم نامه ای ضعیف و پر از حفره است، با این حال شهرت فروانی که این اثر در ژانر کمدی عاشقانه دارد، منجر به نوشته شدن این معرفی نامه شد. فیلم نامه نه برای مخاطب فیلم های خاص هنری بلکه برای مخاطبان عامی که به دنبال تفریح و خوردن پفیلا هستند نوشته شده است! این اثر گاهی حتی فرد را از ادامه ی تماشای فیلم منصرف می کند چرا که به شدت سطحی است و این سطحی بودن گاهی به جای خنده دار بودن زننده می شود.

هیو گرانت که در نقش کارفرمای حقه باز بریجت بازی کرده است، تصمیم می گیرد تا از او سوءاستفاده کند در حالی که با فرد دیگری در یک رابطه ی جدی است و می خواهد با او ازدواج کند. او دروغ هایی را درباره ی کالین فرث به بریجت می گوید، در حالی که همه ی این اطلاعات در واقع درباره ی خود او صدق می کند. در انتها با درگیری دو مرد عصبانی، کارفرمای بدجنس از دور رقابت کنار می رود و بریجت با فردی که شایسته ی او است ازدواج می کند.

در پایان نه نکته ی خاصی دست گیر مخاطب می شود و نه اطلاعاتی بر او افزوده می گردد. بلکه وقت مخاطب به اندازه ی مدت زمان فیلم (97 دقیقه) هدر می رود!!