حفظ آمادگی در تعطیلات یکی از مهم ترین موضوعاتی است که بازیگران باید به آن توجه داشته باشند. مهم ترین تعطیلات مربوط به سال نو است که زمانی برای دورهمی های خانوادگی، شام های مجلل، کادو دادن و غیره را فراهم می کند. در دوران تعطیلات طبیعتا این که بازیگران بخواهند بازیگری را اولویت اول خود قرار دهند، دشوار می شود. زمانی که دیگر بار، پس از اتمام تعطیلات تست های بازیگری آغاز می شوند، ممکن است که شما کمی حس اضافه وزن داشته باشید و احساس خوب کار کردن و آغاز پروژه های جدید را در خود نیابید.

پس راه حل چیست؟ چگونه می توان موضوع مهم حفظ آمادگی در تعطیلات را جدی گرفت و آن را عملی کرد؟ البته ما می خواهیم که برنامه ریزی ها حالت یک تیر و دو نشان داشته باشند. به این معنی که هم برای کار آماده باشیم و هم این که از تعطیلات بیش ترین بهره را ببریم. در این جا چند نکته را برای تان می آوریم:

حفظ آمادگی در تعطیلات

حفظ آمادگی در تعطیلات

نکات لازم برای حفظ آمادگی در تعطیلات

1. عادت های خوب خود را کنار نگذارید. اگر در موقعیت خوب کاری قرار دارید، در هفته یک یا دو نمایش نامه می خوانید، روی یک سری مونولوگ کار می کنید و یا خودتان را در یک سری متن های خاص غرق کرده اید، ممکن است که وسوسه شوید همه ی این فعالیت های مثبت را در خلال تعطیلات کنار بگذارید. اما مهم ترین و بهترین نکته این است که یک حالت خوب تعادل را پیدا کنید.

شما نباید چنان درگیر تعطیلات شوید که عادت های خوب هنری تان فراموش تان شود. قبل از این که به خواب بروید، چند خط از همان نمایشنامه ای را بخوانید که قبلا روی آن کار می کردید. کارهای خوب خود را همچنان پیش ببرید در حالی که از تعطیلات هم لذت می برید. اگر در هفته یک جلسه تمرین صدا داشتید،  در تعطیلات هم روال قبلی را رعایت کنید.

2. میانه روی بهترین کار است. از زمان خود لذب ببرید، با اعضای خانواده و دوستان زمان سپری کنید. به همه ی مراسم و مهمانی ها بروید و در آن جا احساس خوبی داشته باشید، اما نگاه تان را از روی تصویر بزرگ تر برندارید. شما هیچ وقت نمی دانید به عنوان بازیگر چه زمانی پیشنهاد خواهید داشت. پس باید همیشه آماده باشید.

3. به خودتان سخت نگیرید. قرار نیست به مهمانی ها نروید. همان طور که همیشه بین عشق آتشین و مراقبت از خود می توان تعادلی را رعایت کرد، دوره ی تعطیلات هم می تواند ترکیبی هوشمندانه از تفریح و پیش بردن فعالیت های هنری باشد.