جیکوب ترمبلی بازیگر یازده ساله ی کانادایی است. او برای ایفای نقش جک نیوسام که در فیلم اتاق به سال 2015 بازی کرد، شهرت و محبوبیت فراوانی پیدا کرده است. او برای این نقش چندین جایزه و نامزدی های چندگانه به دست آورد. جیکوب در سنین بسیار پایین جایگاه خوبی در حوزه ی بازیگری برای خود ایجاد کرده است.

مادرش کریستینا کاندیا ترمبلی،

خانه دار و پدرش جیسون ترمبلی، کارآگاه پلیس هستند. جیکوب روز پنجم اکتبر 2006 در ونکوور، بریتیش کلمبیا، کانادا به دنیا آمد. ملیت او کانادایی بوده و از تبار چندرگه (شیلیایی، فرانسوی-کانادایی) می باشد. او توسط والدینش در محیطی دوستانه و مفرح به همراه خواهرهایش بزرگ شد. خواهرها اِما و اریکا نام دارند و هر دو بازیگر هستند! نکته ی جالبی که در مورد ترمبلی وجود دارد این است که او در خانه درس می خواند زیرا حالت ژنتیکی خاصی دارد که باعث شده است از نظر چهره با بقیه ی بچه ها متفاوت باشد.

جیکوب ترمبلی

این بازیگر آینده دار،

در سال 2013 و در هفت سالگی کار بازیگری خود را آغاز کرد و در فیلمی تحت عنوان The Smurfs 2 در نقش بلو وینزلو بازی کرد. در همان سال در تلویزیون هم کار بازیگری اش را با مجموعه ی “انگیزه” شروع کرد که در آن نقش رایلی استانویک به او محول شده بود. همچنین او در فیلم های کوتاه راسوی جادویی درنقش سم و برادرِ گورد در نقش گورد جوان ظاهر شد. در سال 2015 او برای نقش جک نیوسام، تحسین منتقدان و هواداران را برانگیخت. سایر آثار او به شرح رو به رو می باشد: شگفتی به سال 2017، کتاب هِنری (2017) ، پیش از آنکه برخیزم (2016) و بیلی در خیابان (2016) و … می باشد.

جیکوب این روزها

مشغول فیلمبرداری “مرگ و زندگی جان اف. دونووان” و “شکارچی” است که امسال (2018) اکران خواهند شد. ترمبلی تا کنون بیش از هفت جایزه ی مختلف برنده شده است. این جوایز شامل جایزه ی نمایش کانادایی، جایزه ی انجمن منتقدان فیلم شیکاگو ، جایزه هیئت نقد ملی، جایزه ی انجمن منتقدان فیلم سن دیه گو و … می باشد.

درآمد ماهانه ی جیکوب ترمبلی

تقریبا 8000 دلار بوده و کل درآمدش تا کنون برابر با 200 هزار دلار تخمین زده می شود. جیکوب موهای قهوه ای روشن و چشمان آبی دارد. او در اینستاگرام و توئیتر فعال است. 88.8 هزار فالوئر در توئیتر و 526 هزار فالئور در اینستاگرام دارد، شما نیز می توانید او را دنبال کنید: jacobtremblay@