جیمی بلکلی

جیمی بلکلی با نام کامل جیمی الکساندر بلکلی زاده ی هشتم جولای 1991 یک بازیگر انگلیسی است. بیشتر شهرت او مربوط به نقش آدام وایلد است که در فیلم اگر بمانم بازی کرده است. جیمی در لندن، انگلیس بزرگ شد. پدرش مارتین، مادرش مارینا و خواهرش هولی-آنا نام دارند. اولین نقش مهم او مربوط به اثر بیداری بهاره می شد. جیمی بلکلی صد و هشتاد و سه سانتی متر قد دارد. اگر بمانم یک درام عاشقانه ی نوجوانان است که بر اساس رمانی به همین نام اثر گیل فورمن ساخته شده است. این فیلم بودجه ای معادل با یازده میلیون دلار داشت و توانست 78.9 میلیون دلار فروش داشته باشد.

از آثار او در سینما می توان به موارد رو به رو اشاره کرد:

رویاهای لندن در نقش کریس و به سال 2009، بولوار لندن در نقش بازیکن فوتبال و محصول 2010، چک پوینت محصول 2012 و در نقش لنوکس، سفیدبرفی و شکارچی محصول 2012 و در نقش ایان، از من می خواهی که او را بکشم؟ محصول 2013 و در نقش مارک، اگر بمانم محصول 2014 و در نقش آدام وایلد و بچه های عاشق محصول 2016 و در نقش تام.

داستان فیلم اگر بمانم از این قرار است 

که میا هال جوان بعد از یک تصادف رانندگی به کما می رود و زندگی او در لحظه ای تغییر می کند. در طی تجربه ای فرابدنی، او باید تصمیم بگیرد که آیا می خواهد دوباره به زندگی برگردد و زندگی متفاوتی از آن چه که تصورش را می کرد داشته باشد؟ تصمیم چالش برانگیز بر عهده ی او است.

جیمی بلکلی

جیمی بلکلی

سفیدبرفی و شکارچی یک فیلم فانتزی است که در سال 2012 بر اساس داستان افسانه ای آلمانی سفیدبرفی ساخته شده است. در این فیلم جیمی بلکلی هم بازی کریستن استوارت در نقش سفیدبرفی و رفی کسیدی در نقش سفیدبرفی جوان بود. درباره ی هر دوی این بازیگران در سایت پانیذ مقالاتی وجود دارد که می توانید مطالعه کنید.

بولوار لندن یک فیلم جنایی است که بر اساس رمانی به همین نام و به کارگردانی ویلیام موناهان ساخته شده است. در این فیلم جیمی بلکلی هم بازی کیارا نایتلی،کالین فارل و بن چاپلین بوده است.

جیمی بلکلی اکنون در لندن و در کنار نامزد خود زندگی می کند.

نامزد او یک بازیگر به نام Amy Wrenاست. ایمی دو سال از جیمی بزرگ تر است و در سال 1989 به دنیا آمده است. او هم ملیت انگلیسی دارد و در سال 2008 اولین فیلم خود را بازی کرده است. شما می توانید آثار جیمی بلکلی را ببینید و با سبک بازی او آشنا شوید.