جیمز فرانکو

جیمز فرانکو متولد نوزدهم آوریل 1978، بازیگر چهل  دو ساله ی هالیود است که در پالوآلتو ایالات متحده به دنیا آمد. او علاوه بر بازیگر، یک کارگردان، فیلم نامه نویس و نویسنده است. و در کنار همه ی این ها تهیه کنندگی هم می کند. او همچنین در دانشگاه نیویورک به تدریس می پردازد. پدر جیمز، یعنی داگ فرانکو مهاجری از پرتغال بود که شغل خوبی به دست آورده بود. مادر بازیگر آینده یعنی بتسی ورن، یهودی تبار بود. گفته می شود والدین بتسی یعنی پدربزرگ و مادربزرگ جیمز مهاجرانی از روسیه بودند. بتسی نویسنده رمان و شاعر بود و در انتشاراتی های مختلف کار می کرد.

جیمز دو برادر کوچک تر دارد. تام و دیوید. سه برادر تلاش می کنند تا حد امکان با هم در ارتباط باشند. دیوید هم بازیگر شد و بیشتر به نام دیو فرانکو شناخته می شود. درست است که جیمز به مدرسه رفت اما نمی توان دوران کودکی او را ساده دانست. در سیزده سالگی بود که پسر جوان برای اولین بار با پلیس ها دچار کشمکش و دردسر شد. دو طی دو سال بعد، پسر نوجوان بارها و بارها به دلیل نوشیدن های غیرمجاز دستگیر شد. همچنین از مرکز خرید دزدی کرده بود. در برهه ای از زمان او تحت قیومیت بود. پس از گذشت این دوران، او توانست قانون شکنی را ترک کند و به خوبی درس بخواند.

جیمز فرانکو

جیمز فرانکو

 او از دبیرستان پالو آلتو فارغ التحصیل شد. رشته ی او ریاضی بود. در کنار فعالیت های علمی، او حتی در تولیدات هنری مدرسه شرکت می کرد. پس از فارغ التحصیلی در سال 1996، او وارد دانشگاه کالیفرنیا شد و تمرکز روی زبان و ادبیات انگلیسی داشت. اما او تنها به مدت یک سال دانشجو بود و خیلی زود در کلاس های بازیگری ثبت نام کرد. با این حال زمانی که در حال درخشیدن در فیلم های مختلف بود، در سال 2008 به دانشگاه بازگشت و مدرک لیسانس خود را اخذ نمود. همچنین در رشته ی کارگردانی هم فارغ التحصیل شد. او یک مدرک دیگر هم در رشته ی شاعری و خلاقیت ادبی دارد.

در یک مصاحبه جیمز فرانکو بارها عنوان کرد که استعداد خواننده لانا دل ری را تحسین می کند و می خواهد یک کتاب درباره ی این دختر بنویسد و حتی درباره ی ازدواج با او رویاپردازی می کند! از آثار فرانکو در سینماست: جیمز دین محصول 2001، مرد عنکبوتی محصول 2002، شهری کنار دریا محصول 2002، شیر محصول 2008 و مصاحبه محصول 2014.

بخوانید: شکافته محصول 2016