جولیا رابرتز با لبخند درخشان و امضادارش را به احتمال زیاد می شناسید. جولیا رابرتز از ستارگان هالیوود است و در دوران زندگی پنجاه و یک ساله اش توانسته است آثار سینمایی خاطره انگیزی را بازی کند.

آیا شما فیلم عروسی بهترین دوست من را دیده اید که در آن رابرتز، هم بازی کامرون دیاز است؟ من این فیلم عاشقانه را بسیار دوست دارم. جولیا در این فیلم واقعا مانند دختری است که در مثلث عاشقانه گیر افتاده است. شما هیچ وقت به احساسات او شک نمی کنید زیرا این تخصص رابرتز است. و یا مثلا بازی فوق العاده ی او در فیلم نزدیک تر به سال 2004 که در آن هم بازی ناتالی پورتمن و جود لا می باشد.

جولیا رابرتز در روز بیست و هشتم اکتبر 1967 در آتلانتا آمریکا متولد شد. مادر جولیا رابرتز، که بتی لو بردماس نام داشت، یک بازیگر بود و به همراه همسرش والتر گردی رابرتز کلاس های بازیگری برای کودکان برگزار می کرد. علاوه بر جولیا دو فرزند دیگر در آن خانواده وجود داشت: اریک و لیزا. همه ی فرزندان این خانواده قدم در راه مادر نهادند و بازیگر شدند. البته این جولیا بود که به معنای واقعی خوش درخشید!

جولیا رابرتز

جولیا رابرتز

پس از تولد جولیا رابرتز، بتی مجبور شد کار را کنار بگذارد. البته این موضوع از نظر مالی به نفع خانواده نبود. وقتی این دختربچه پنج ساله شد، والدین او از هم جدا شدند. جولیا و لیزا با مادر خود ماندند اما اریک همراه پدر به آتلانتا رفت. به زودی بتی با منتقدی به نام مایکل موتز ازدواج کرد. خیلی زود معلوم شد که این آقا فرد خشن و سنگدلی بود. او الکلی بود و جولیا و خواهرش را کتک می زد. به دلیل حضور این مرد در خانه جولیا رابرتز جوان مدام در حال بحث با مادرش بود.

ستاره ی آینده ی هالیوود بسیار رویاپرداز بود.

او در مدرسه تلاش می کرد مثل بقیه نباشد. او می خواست احساس کند که ویژه است، گرچه در همان ابتدا ویژگی خاصی نداشت! به زودی او در موسیقی و تئاتر اقدام به فعالیت کرد و این گونه بود که کم کم مسیر برای ستاره شدن او فراهم شد. در این سالها جولیا رابرتز چهار بار نامزد دریافت جایزه ی اسکار شده و یک بار برنده شده است. همچنین هشت بار نامزد دریافت جایزه ی گولدن گلوب شده و سه بار برنده شده است. از جدیدترین آثار اوست: بن بازگشته است (2018)، شگفتی (2017)، روز مادر (2016)، آینه، آینه (2012) و روز ولنتاین (2010).