جودی فاستر

جودی فاستر زاده ی نوزدهم نوامبر 1962 در لس آنجلس بازیگر آمریکایی است. البته نام اصلی او آلیشا کریستین فاستر است. او چهارمین فرزند خانواده ی لوسیوس فاستر و ایولین الا بود. پدر او کلنل نیروی هوایی و از خانواده ای متمول بود. اما جودی فاستر از حضور او بی بهره بود، چرا که در زمانی که هنوز جودی به دنیا نیامده بود، با مادر او قطع رابطه کرد. مادر جودی فاستر که در روابط رسانه ای هالیوود مشغول به کار بود، قرار بود او و دو خواهرش سیندی و کانی و برادرش بادی را به تنهایی بزرگ کند.

استعداد کوچک ترین فرزند خیلی زود هویدا شد. او در سن دو سالگی در تبلیغات بازی می کرد و در سن هفت سالگی کارنامه ی فیلم های او برای اولین بار آغاز شد. جودی فاستر در هالیوود همیشه به عنوان یک فرد باهوش شناخته می شود. همکاران مرد او، از او می ترسیدند و نمی توانستند روابط عاشقانه ای را با او آغاز کنند.

بعد از اکران شدن فیلم Maverick گفته شد که جودی فاستر و مل گیبسون با هم رابطه ای را آغاز کرده اند. گیبسون در مقابل این را شایعه ای دانست و گفت نمی تواند با زنی وارد رابطه شود که می تواند او را ناک اوت کند. در آن زمان جودی در ورزش بوکس پیشرفت فراوانی کرده بود. امروز جودی فاستر، دو فرزند پسر به نام های چارلز و کریستوفر دارد.

"<yoastmark

از آثار جودی فاستر

می توان به موارد رو به رو اشاره کرد: تماس، آنا و پادشاه، سکوت بره ها، متهم، آلیس دیگر اینجا زندگی نمی کند، ناپولئون و سامانتا، اتاق وحشت، شجاع و جزیره ی نیم. همچنین خانم فاستر در خلال این سال ها آثاری را کارگردانی کرده است که برخی از آن ها به شرح زیر است: منزلی برای تعطیلات، خانه ی کارت ها و هیولای پول.

در سال 2008، مخاطبان به شدت از اثر جزیره ی نیم استقبال کردند که در آن بازیگر محبوبشان در نقش اول ظاهر شده بود. فاستر همچنین استعداد زیادی در کارگردانی دارد. در سال 2013، جودی فاستر، برنده ی جایزه ی گولدن گلوب شد. در سال 2016، استعداد کارگردانی فاستر خود را به شکل پروژه ی جدید هیولای پول نشان داد.

جودی فاستر، طرفداران زیادی دارد. بازی او در فیلم سکوت بره ها همیشه ستوده شده است. او تا کنون دو با موفق به برنده شدن جایزه ی اسکار شده است. برادر او در زمان کودکی یک بازیگر بود. جودی فاستر، در تمام این سال ها که فعالیت هنری دارد، دویست بار نامزمد دریافت جایزه شده است و 76 بار برنده شده است.