جوئی کینگ زاده ی سی ام جون 1999 در لس آنجلس، بازیگر آمریکایی است. جوئی کینگ کوچک ترین خواهر از سه خواهری است که حرفه ی بازیگری را برگزیدند. اما او با داشتن سن کمتر، فیلموگرافی گسترده تری نسبت به خواهران خود دارد. او در سن نوزده سالگی و در حالی که هنوز نوجوان بود، در چهل و چهار فیلم و سریال بازی کرده بود و در بیش از صد آگهی بازرگانی همکاری کرده بود.

جوئی کینگ در یک خانواده ی یهودی به دنیا آمد. تری کینگ که پدر خانواده است، ورزشکار است و در حوزه ی کشتی گیری فعالیت می کند. همچنین به عنوان مشاور ورزشی برای بازیگر سیلوستر استالون کار می کرد. والدین جوئی بسیار حامی بودند و به او کمک کردند تا به بهترین شیوه کار بازیگری را دنبال کند. از سنین خیلی کم، دو خواهر بزرگترش یعنی کلی و هانتر کینگ و مادربزرگ او که بازیگر پیشکسوت تئاتر بود، مشوق این ستاره ی آینده ی سینما بودند.

جوئی کینگ

جوئی کینگ

در سن چهار سالگی

جوئی کینگ کار خود را در مقابل دوربین فیلمبرداری آغاز کرد. او برای تبلیغات صبحانه برای کودکان و بزرگسالان شرکت کرده بود. در شش سالگی در فیلم کوتاهی به نام گریس بازی کرد. از آثار او در سینما می توان به موارد رو به رو اشاره کرد: رامونا و بیزس محصول 2010، عشق دیوانه وار احمقانه محصول 2011، شوالیه سیاه می آید محصول 2012، اُز بزرگ و نیرومند محصول 2013، پایان هفته ی خانوادگی محصول 2013، احضار محصول 2013، کاش اینجا بودم محصول 2014، استون وال محصول 2015، مرد لاغر محصول 2018 و دروغ محصول 2018.

بازیگر جوان این حقیقت را که وارد رابطه ی عاطفی شده است، کتمان نمی کند. او با یک بازیگر تازه کار استرالیایی دوست شده است. نام او جیکوب الوردی است و دو سال از جوئی بزرگ تر است. کل کارنامه ی بازیگری این آقا در دو فیلم کوتاه و چند نقش کوچک و بی اهمیت خلاصه می شود! جوئی کینگ طرفدار کتاب های طنزی است که درباره ی مرد عنکبوتی نوشته می شوند. او همه ی فیلم های مرد عنکبوتی را دیده است. او همچنین بتمن را بسیار دوست دارد. او عنوان کرده است که عاشق سری شرلوک هولمز است و آرزو دارد بتواند با بازیگرانی مانند بندیکت کامبربچ و لئوناردو دی کاپریو هم بازی شود. جوئی کینگ صد و شصت و سه سانتی متر قد و 51 کیلوگرم وزن دارد.