جنیفر لارنس بازیگر مشهور و محبوب آمریکایی است که در روز پانزدهم آگوست 1990 در لوئیسویل، کنتاکی متولد شده است. استعداد او در سن چهارده سالگی و هنگامی که همراه خانواده در نیویورک سیتی در حال سپری کردن تعطیلات بود، کشف شد.

جنیفر لارنس دو برادر بزرگتر دارد که بلین و بن نام دارند. پدر و مادرش گری و کارن، مزرعه ای در خارج از شهر داشتند. لارنس کودک ورزشکار و پرجنب و جوشی بود و ورزش های هاکی و سافت بال را دنبال می کرد و آرزو داشت روزی پزشک بشود. او مدتی در مدلینگ و تئاتر مشغول بود اما هرگز گمان نمی برد روزی می تواند بازیگر شود.

اما در چهارده سالگی و در زمان تعطیلات مزبور، غریبه ای عکس جنیفر را گرفت و شماره ی تلفن مادرش را یادداشت کرد. او روز بعد با لارنس تماس گرفت و از او خواست که برای اجرای تست بازیگری در محل مشخص حاضر شود و این سرآغاز همه چیز بود و اتفاقات بعدی با سرعت فوق العاده ای برای جنیفر رخ دادند.

تابستان آن سال جنیفر لارنس در نیویورک سیتی ماند

و در تبلیغات مختلف برای MTV بازی کرد و در فیلم برداری فیلم شیطانی که تو می شناسی هم شرکت کرد. فیلمی که به سال 2013 اکران شد! به فاصله ی اندکی از این اتفاقات، لارنس و خانواده اش به لس آنجلس نقل مکان کردند، جایی که جنیفر مشغول بازی در سریال هایی چند شد.

جنیفر لارنس

پس از این فعالیت ها،

جنیفر لارنس آماده بود تا در فیلم استخوان زمستان حاضر شود. فیلمی که به طور گسترده توسط منتقدان و مخطبان تحسین شد. استخوان زمستان درام رازآلودی است که به کارگردانی خانم دبرا گرانیک ساخته شده است. لارنس در این فیلم دختر نوجوانی است که برای حمایت از خانواده اش باید محل پدر گمشده اش را پیدا کند. این فیلم نمایش کاملی از پیوندهای دور و نزدیک خانوادگی، قدرت و سرعت خبرچینی، خودکفایی و فقر است. بازی فوق العاده ی جنیفر لارنس در این فیلم، نامزدی جایزه ی اسکار را برایش به ارمغان آورد.

از آن پس لارنس در فیلم های فراوانی بازی کرده است که از آن میان می توان به موارد روبه رو اشاره کرد: دیوانه وار، خانه ای در انتهای خیابان، خشونت آمریکایی، سرنا، جوی، سیاره ای زیبا، مسافران، مادر و گنجشک سرخ. جنیفر لارنس تا کنون در مجموع نامزد دریافت 175 جایزه شده است که 83 بار برنده اعلام شده است. او چهار بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده است و یک مرتبه برنده شده است.