جنا کولمن با نام کامل جنا لوئیز کولمن زاده ی بیست و هفتم آوریل 1986 در بلک پول بازیگر انگلیسی است. پدرش کارن کولمن و مادرش کیث کولمن نام دارند. او یک برادر بزرگتر به نام بن دارد. جنا از سال های کودکی به دنیای بازیگری علاقه مند شد. او از ملیت انگلیسی بریتانیایی برخوردار است. در ضمن، او به قومیت انگلیسی تعلق دارد. جنا کولمن از سال 2005 تا 2009 در سریال امردیل بازی کرد.

این سریال درباره ی مردمی است که در یک روستای فرضی و خیالی در حوالی یورک شایر زندگی می کنند. این اثر توسط کوین لافن تولید شده است. در سال 2009 کولمن در نه اپیزود از سریال جاده ی واترلو و در نقش لیندسی جیمز بازی کرد. در سال 2012 همکاری دیگری با پروژه ی تلویزیونی تایتانیک داشت و موفق شد در چهار اپیزود آن و در نقش انی دزموند بازی کند. در همان سال همچنین در دو اپیزود از اثر تلویزیونی اتاقی در بالا بازی کرد و نقش سوزان براون را برعهده گرفت.

اتاقی در بالا

پیرو اثری به همین نام از جان برین ساخته شده است. همان طور که می بینید بیش تر حضور جنا کولمن در دنیای بازیگری مربوط به حیطه تلویزیون است. چرا که او تا کنون تنها در دو اثر سینمایی به ترتیب در سال های 2011 و 2016 بازی کرده است. در سال 2011 در فیلم کاپیتان آمریکا: اولین انتقام جو بازی کرد، اثری که در ژانر سوپرقهرمانی ساخته شده است.

جنا کولمن

جنا کولمن

در سال 2016 جنا کولمن

در اثر من پیش از تو و در نقش کاترینا کلارک ظاهر شد. . من پیش از تو اثری است به کارگردانی ثئا شارک که بر اساس رمانی به همین نام اثر خانم جوجو مویز ساخته شده است. در این اثر بازیگرانی چون امیلیا کلارک، سم کلافلین، متیو لوئیز و چارلز دنس هم بازی کرده اند.

جنا کولمن در مدرسه ی آرنولد درس خوانده است. او 157 سانتی متر قد و 50 کیلوگرم وزن دارد. تخمین زده می شود تا کنون پنج میلیون دلار از طریق بازیگری به دست آورده باشد. رنگ چشمان او قهوه ای تیره و رنگ موهایش هم قهوه ای تیره است. جنا کولمن در فیس بوک، توئیتر و اینستاگرام اکانت دارد. او همچنین در سال های 2012-2015 و 2017 در اثر تلویزیونی دکتر Who بازی کرده است. سال 2013 برای او بسیار پرفعالیت بود به گونه ای که توانست در رقص بر لبه ی پرتگاه و دو اثر دیگر بازی کند که البته همگی در تلویزیون بودند.