جسیکا البا
12
فوریه

جسیکا البا

جسیکا البا از بازیگران جوان و درخشان هالیوود است. او در روز بیست و هشتم آوریل 1981 در کالیفرنیا به دنیا آمد. او دارای ریشه های ترکیبی می باشد به گونه ای که پدرش مکزیکی-آمریکایی بوده و مادرش اصالت دانمارکی-فرانسوی دارد.

به عنوان دختر یکی از اعضای نیروی هوایی آمریکا،

او در سنین کودکی تا هنگامی که بزرگ شود، جابه جایی هایی زیادی را تجربه کرد و مکان های متفاوتی را دید. او در شهرهای کالیفرنیا، می سی سی پی و تگزاس زندگی کرد و دیگر بار به کالیفرنیا بازگشت. جسیکا البا، در اوایل دوران نوجوانی شروع کرد به فراگیری بازیگری و در دوازده سالگی دارای یک کمکی شد تا او را در پیدا کردن نقش های مناسب سن خودش یاری کند. او در سال 1994 و در سیزده سالگی توانست در اولین اثر خود با عنوان Camp Nowhere بازی کند.

جسیکا البا
جسیکا البا

درباره ی آثار خوب و به یادماندنی

جسیکا البا که باعث شد محبوبیت زیادی به دست آورد می توان بازی در فیلم چهار شگفت انگیز محصول 2005 را مثال زد. در این فیلم جسیکا البا در نقش یک قهرمان ظاهر می شود (سو استورم). او یکی از چهار فضانوردی است که دارای نیروهای خارق العاده هستند. آن ها این توانمندی های استثنایی را پس از اینکه در معرض اشعه های کیهانی قرار گرفتند، به دست آورده اند!

از سایر فیلم هایی که جسیکا البا در آن ها بازی کرده است می توان به موارد رو به رو اشاره کرد: هرگز بوسیده نشده (1999)، پارانوئید (2000)، فرهنگ لغت خفته (2003)، هانی (2003)، شهر گناه (2005)، ده (2007)، موفق باشی چاک (2007)، بیدار (2007)، چشم (2008)، ملاقات با بیل (2008)، روز ولنتاین (2010)، قاتل درون من (2010)، النور عزیز (2014)، به نوعی زیبا (2014)، کشیدگی (2014)و به سختی مرگبار (2015).

روز ولنتاین یک فیلم کمدی و عاشقانه است که به کارگردانی گری مارشال ساخته شده است. این فیلم گروهی از مردم را به تصویر می کشد که به نوعی با هم مرتبط اند و در روز ولنتاین درباره ی موضوع عشق به گونه ای کشمکش دارند. جسیکا البا در این اثر زیبا، نقش مورلی کلارکسون بازی کرده است که نامزد خود را در روز ولنتاین رها می کند! جسیکا البا، در سال های نوجوانی کاتولیک بار آمد اما در نهایت کلیسا را ترک کرد زیرا گمان می کرد آدم ها در کلیسا او را بر اساس ظاهرش قضاوت می کنند.