جان تراولتا

جان تراولتا متولد هجدهم فوریه 1954 بازیگر هالیوود است. او همچنین تهیه کننده، نویسنده، رقصنده و خواننده است. همسر اوکلی پرستون نام دارد. جان تراولتا موفق شد جوایز امی و گولدن گلوب را در کارنامه هنری خود ثبت کند. آقای تراولتا در خانواده ای بزرگ و پرجمعیت به دنیا آمد. بازیگر آینده ی هالیوود فرزند ششم خانواده بود. پدر جان بازیکن حرفه ای فوتبال و مادرش معلم بازیگری بود. روی زانوان مادر بود که جان تراولتای کوچک الفبای بازیگری را یاد گرفت. پدر خانواده نوعی سکو درست کرده بود که بچه ها بتوانند روی آن تولیدات آماتورانه ی خود را اجرا کنند. زمانی که بچه ها بزرگ شدند، سه تا از آن ها به بازیگر تبدیل شدند.

جان تراولتا و رقص

از سن شش سالگی جان شروع کرد به تمرین رقصیدن. مربی رقص او برادر رقصنده ی معروف یعنی جین کلی بود. به نظر می رسید تراولتای جوان برای رقصیدن زاده شده است. او بسیار خوش استایل و دارای پاهای بلند و کشیده و بدنی سرشار از منحنی ها بود! او تمام جوانی خود را روی صحنه ی رقص گذراند. و به مدت شانزده سال در صحنه های تئاتر نیوجرسی به اجراهای حرفه ای پرداخت.

جان تراولتا

جان تراولتا

آقای تراولتا دارای مدرک خلبانی است و پنج هواپیما دارد که بوئینگ707 خود را به انجمن تاریخی هواپیما در سال 2017 اهدا کرد. جان تراولتا علاقه ی وافری به امر پرواز و هواپیماها دارد و اعتراف کرد کرده است که در تمام زندگی اش این علاقه را داشته. از زمان کودکی جان رویاپردازی می کرد که روزی خلبان شود. این رویا به حقیقت پیوست و اکنون خلبان تراولتا چندهزار ساعت پرواز انجام داده است.

تراولتا، دارای سه فرزند بود که پسرش در سال 2009 در پی یک تشنج صرعی از دنیا رفت. این تراژدی در منزل شخصی تراولتا رخ داد. همسر جان تراولتا کلی پرستون نام دارد و آن ها در سال 1991 یعنی 1370 با هم ازدواج کردند اما در سال 2020 کلی از دنیا رفت.

از مهم‌ترین فیلم‌هایی که وی در آن‌ها بازی کرده می‌توان پسری در حباب پلاستیکی، فرار از مرگ، چشمان یک فرشته، شهر دیوانه، خط باریک سرخ، تغییر چهره، اسپری مو و گرازهای وحشی را نام برد. تغییر چهره محصول 1997 که در آن تراولتا در کنار نیکولاس کیج بازی کرده است، بارها از صدا و سیما کشور ما پخش شده است. تماشای فیلم تغییر چهره را به علاقه مندان جان تراولتا توصیه می کنیم تا بتوانید با سبک بازی او آشنا شوید.