بسیاری از افراد سودای بازیگری را در سر می‌پرورانند. امروزه بازیگری به یکی از اصلی‌ترین علایق عامه، به ویژه نسل جوان تبدیل شده امّا کم‌تر کسی در این مسیر به موفقیت چشم‌گیری می‌رسد. در واقع تصور کنید که شاید در بهترین حالت از هر نسل تنها ده تا بیست نفر به آن جایگاهی که در ذهن دارند نائل می‌شوند. جمعیت هر نسل چقدر است!؟ بنابر آمار، جمعیت دهه شصتی‌ها هشت میلیون و چهارصد و هشتاد و سه هزار و هشتصد و نود و سه مرد و حدود هشت میلیون و سیصد و هجده هزار و صد و پنجاه و سه زن! شاید بتوان ادعا کرد که حداقل نیمی از این جمعیت نزدیک به هفده میلیونی دست‌کم یک بار به بازیگر شدن اندیشیده‌اند!

حال با یک درصدگیری ساده ببینید که گام در چه مسیر دشواری گذاشته‌اید! آیا باید ناامید شد؟ ابداً! اتفاقاً این موضوع باید باعث شادکامی شما نیز بشود زیرا هر چه علاقه‌مندان بیشتر باشند، امکانات آموزشی نیز بیشتر خواهد شد؛ البته کلاه‌برداری نیز هم! یکی از بهترین روش‌ها برای موفقیت در این ماراتن سخت، ثبت نام کلاس بازیگری است. در این مقاله قصد داریم پس از بررسی این موضوع، به تفاوت کلاس بازیگری خوب و بد بپردازیم.

 

ثبت نام کلاس بازیگری؛ چرا و چگونه؟

همان‌طور که گفته شد ثبت نام کلاس بازیگری یکی از مسیرهای موفقیت در بازیگری‌ست. در این کلاس‌ها معمولاً اساتید متخصص هر یک در حوزه تخصصی خود هنرآموزی می‌کنند و هنرجویان در قالب گروه‌هایی تمرینات استاد را اجراء.  ورود به این مدل از آموزشگاه‌ها برخلاف دانشگاه‌های سینمایی نیاز به کنکور و صدالبته شرایط سنی خاصی ندارد و همه افراد از هر جنسیت یا گروه سنی‌ای می‌توانند از آن بهره ببرند.

موفقیت در آموزشگاه سینمایی به دو عامل بستگی دارد، یکی کیفیت کلاس‌ها و آموزشگاه و دومی میزان تمرین و جدیت هنرجویان. عامل دوم یعنی میزان تمرین و جدیت هنرجویان به خود هنرجو بستگی دارد و این مؤلفه را مشخص می‌کند. هر چند نمی‌توان و نباید تأثیر اساتید در پرورش انگیزه ایشان را نادیده گرفت. اساتید با تکنیک‌های هنرآموزی از جمله تحبیب و توبیخ باید انگیزه هنرجویان را حفظ کرده و به تشبیه، باک ماشین آنان را در این مسیر پر از بنزینِ اشتیاق کنند.

مؤلفه دوم کیفیت کلاس‌ها و آموزشگاه‌های بازیگری‌ست. همان‌طور که گفته شد علاقه قشر کثیری از افراد به این حوزه باعث به وجود آمدن گروه‌هایی سوء استفاده‌گر شده. آن‌ها تنها اسم کلاس بازیگری را یدک می‌کشند و عملاً جز دریافت مبالغ کلان و سوزاندن امید و انگیزه هنرجویان، تأثیر دیگری بر زندگی هنرجویان ندارند! یافتن و ثبت نام کلاس بازیگری خوب باید اصلی‌ترین دغدغه افرادی باشد که قصد هنرآموزی دارند. برای این مهم می‌توان به رزومه آموزشگاه دقت کرد. در ادامه قصد داریم یکی از برترین آموزشگاه‌های سینمایی ایران، یعنی آموزشگاه پانیذ را معرفی کنیم.

 

آموزشگاه سینمایی پانیذ

آموزشگاه سینمایی پانیذ واقع در شرق تهران آماده پذیرش تمامی هنرآموزان ساکن پایتخت و شهرهای حومه است. از ویژگی‌های منحصر به فرد این آموزشگاه می‌توان به اساتید مجرب آن اشاره کرد. اساتید این آموزشگاه با جدیدترین متدهای آموزشی آشنا بوده و دانش به روزی را در اختیار هنرجویان می‌گذارند. از دیگر نکاتی که باید به آن اشاره کرد امکان معرفی هنرجویان مستعد به پروژه‌های سینمایی، تئاتر و فیلم کوتاه است. برای ثبت نام کلاس بازیگری پانیذ و همین‌طور اطلاع از شرایط یا امکانات این مؤسسه می‌توانید با مسئول بخش ثبت‌نام آموزشگا تماس بگیرید.

آموزشگاه بازيگری ركسانا خلوتی

آموزشگاه بازيگری پانیذ

جمع‌بندی

ثبت نام کلاس بازیگری از جمله مسیرهای موفقیت در این حوزه دشوار است. با این حال بسیارند آموزشگاه‌هایی که از میل افراد برای بازیگر شدن سوءاستفاده کرده و قصد کلاه‌برداری دارند. هنرجویان عزیز باید با دقت زیادی دست به گزینش آموزشگاه بازیگری بزنند. در این مقاله به معرفی یکی از برترین آموزشگاه‌های بازیگری ایران، آموزشگاه پانیذ پرداختیم.