تیموتی شالامی

تیموتی شالامی بازیگر آمریکایی است. او زاده ی روی بیست و هفتم دسامبر 1995 در نیویورک است. شهرت او به این دلیل است که در نودمین دوره مراسم اسکار توانست نامزد دریافت جایزه شود و با بازیگران بزرگی مانند دنزل واشنگتن، گری اولدمن و دنیل دی لوئیس رقابت کند.

هنر خانوادگی

تیموتی شالامی در خانواده ای بزرگ شد که شدیدا با هنر در تماس بودند. مادرش نیکول فلندر رقصنده ی باله و پدرش مارک شالامی مترجم یونیسف بود. پدربزرگ تیموتی یعنی هارولد نویسنده ای بود که فیلم نامه ی تعدادی از فیلم ها را نوشته است. دایی او یعنی رادمن فلندر یک بازیگر و تهیه کننده است. ایمی لیپمان هم از بستگان اوست که از شخصیت های معروف تلویزیونی است. و در پایان خواهر بزرگترش یعنی پولین بازیگری است که در پاریس و در موطن پدری شان زندگی می کند.

تیموتی شالامی

تیموتی شالامی

حریم خصوصی بالا

در سال 2013 تیموتی شالامی از دانشکده هنرهای زیبا فارغ التحصیل شد و به دانشگاه کلمبیا رفت که در آن جا فقط به مدت 1 سال درس خواند! تیموتی شالامی توانسته است در برخی از فیلم های معتبر بازی کند و برای خود در هالیوود اسم و رسمی به هم بزند. شالامی ترجیح می دهد به سوال هایی که درباره ی زندگی شخصی او پرسیده می شود بی تفاوت باشد. زمانی که تیموتی 17 ساله بود با بزرگ ترین دختر مدونا یعنی لوردز لئون آشنا شد. پاپاراتزی ها متوجه شدند که مدونا اجازه داده است دخترش در حضور بادیگارد به قرار ملاقات با تیموتی برود. آن ها گرچه کات کردند اما دوست هم باقی ماندند.

آقای شالامی مورد توجه طراحان لباس و مد بود و عکس هایی از این بازیگر زمانی که برند های کلوین کلاین، گوچی و پرادا را پوشیده بود روی جلد مجلات چاپ شد. درباره ی علایق موسیقی، تیموتی آهنگ های رپ را دوست دارد. این بازیگر جوان به شبکه های اجتماعی بی تفاوت است و اهمیتی به لایک نمی دهد! به همین دلیل تیموتی مانند سایر ستاره ها و بازیگران، به طور معمول طرفداران خود را با پست های پرزرق و برق در توئیتر یا اینستاگرام مورد عنایت قرار نمی دهد! شاید بپرسید که تیموتی چگونه عقاید خود را ابراز می کند؟ باید بگویم این بازیگر بسیار دمده و کلاسیک است و یک دفتر خاطرات دارد. از آثار اوست: Homeland، دردهای سلطنتی، میان ستاره ای، دوشیزه استیونز، لیدی برد ، پسر زیبا. تیموتی شالامی موهای تقریبا بلندی دارد که اغلب کوتاه نمی شوند!