02
سپتامبر

تیلر لاتنر

تیلر دنیل لاتنر بازیگر بیست و شش ساله ای است که در روز یازدهم فوریه سال 1992 در میشیگان آمریکا به دنیا آمده است. مادرش دبورا کارمند یک شرکت نرم افزاری و پدرش دنیل، خلبان خطوط هوایی هستند. او خواهر کوچک تری به نام مکنا دارد. تیلر لاتنر از تبار مخلوط انگلیسی، آلمانی، هلندی و اسکاتلندی است.

او در شش سالگی،

آموزش هنرهای رزمی را در مدرسه ی کاراته ی فابیانو آغاز کرد. تیلر و خانواده اش به سرعت به استعداد ذاتی او در این ورزش پی بردند. به زودی لاتنر در مسابقات بین المللی شروع به رقابت کرد و به عناوین و مدال های زیادی دست یافت. در کنار کاراته و در سن هفت سالگی تیلر لاتنر متوجه علاقه اش به بازیگری شد. مربی کاراته ی او که در زمینه بازیگری هم فعالیت داشت، از او خواست برای تبلیغات برگرکینگ همکاری کند. گرچه این تجربه موفقیت آمیز نبود اما باعث شد لاتنر تجربه ی ارزشمندی به دست بیاورد و از والدین خود بخواهد که با او همکاری کنند تا بتواند بازیگری را هم دنبال کند.

به زودی تیلر لاتنر به همراه خانواده اش

بین میشیگان و کالیفرنیا به رفت و آمد پرداختند تا او بتواند در تست های بازیگری مختلف حاضر شود. در ده سالگی، به علت اینکه خانواده دیگر توانایی پرداخت هزینه های زیاد مربوط به سفرهای متوالی را نداشت، آن ها یک بار و برای همیشه تصمیم گرفتند که به لس آنجلس نقل مکان کنند تا لاتنر بتواند به صورت تمام وقت در تست های بازیگری فیلم ها، سریال ها و تبلیغات شرکت کند.

تیلر لاتنر

کم کم نقش های ریز و درشت فراوانی به تیلر محول شد. در سال 2001 در سریال همسر و فرزندانم به ایفای نقش پرداخت و از آن زمان تا کنون در فیلم های فراوانی بازی کرده است که مخصوصا مردم او را برای نقش جیکوب بلک در سری فیلم های حماسه ی شفق دوست می دارند. از سایر آثار او می توان به موارد رو به رو اشاره کرد: چه خبر اسکوبی دو؟ بدترین دشمن من، او پسر من نیست، قطار شبانه به مقصد مسکو، روز ولنتاین، مزخرف 6، غم و اندوه روز هالووین، دست و راپونزل-راپونزل.

تیلر لاتنر در سال 2008 گواهی نامه رانندگی اش را دریافت کرد. در سال های اول و دوم دبیرستان فوتبال بازی می کرد. او دوست صمیمی رابرت پتینسون و کریستن استوارت می باشد. لاتنر در سال 2009 و در مجله ی مردم، یکی از صد نفر زیبای آن سال معرفی شد. در سال 2010 گران ترین بازیگر نوجوان هالیوود لقب گرفت.