توریست محصول 2010

توریست محصول 2010 به کارگردانی فلوریان هنکل فون دونرسمارک فیلمساز آلمانی یک فیلم هیجانی و عاشقانه است که در سال 2010 اکران شد.در این اثر بازیگران بزرگی مانند جانی دپ و آنجلینا جولی به ایفای نقش پرداخته اند. تیموتی دالتون و پل بتانی از دیگر بازیگران این فیلم هستند. توریست بازسازی یک فیلم فرانسوی به نام آنتونی زیمر محصول سال 2005 است. فیلم با دربر داشتن هزینه ای معادل با صد میلیون دلار، توانست فروش گیشه ای برابر 278.3 میلیون دلار داشته باشد.

طرح و پیرنگ داستان فیلم از این قرار است: الیزه (آنجلینا جولی) در قطاری که به ونیز می رود، کنار توریستی آمریکایی به نام فرانک (جانی دپ) می نشیند. جولی از این مرد به عنوان تله استفاده می کند و این باور را به وجود می آورد که فرانک عاشق او است و پلیس ها دنبالش هستند! آن ها نه تنها مجبور می شوند از دست پلیس ها فرار کنند، بلکه باید خودشان را از دست یک بزهکار هم برهانند. بزهکاری که عاشق الیزه پولش را دزدیده است!

توریست محصول 2010

توریست محصول 2010

جوایز توریست محصول 2010

توریست توانست نامزد دریافت سه جایزه در شصت و هشتمین دوره جشنواره ی گولدن گلوب شود. این نامزدی ها شامل بهترین فیلم: موزیکال یا کمدی، بهترین بازیگر مرد: موزیکال یا کمدی (جانی دپ) و بهترین بازیگر زن: موزیکال یا کمدی (آنجلینا جولی) می شد. همچنین در جشنواره ی Teen Choice Awards سه نامزدی در سال 2011 برای فیلم توریست محصول 2010 به دست آمد. این نامزدی ها شامل فیلم منتخب اکشن، بهترین بازیگر مرد (جانی دپ) و بهترین بازیگر زن (آنجلینا جولی) بود. در این جشنواره هم جانی دپ و هم آنجلینا جولی موفق به کسب جایزه شدند.

آنجلینا جولی در مصاحبه ای که با مجله ی Vogue داشت پذیرفت که تنها دلیل قبول پیشنهاد بازی در فیلم توریست این بود که فیلم شامل یک فیلمبرداری فوری در ونیز ایتالیا بود! در ابتدا قرار بود شارلیز ثرون نقش آنجلینا جولی را بازی کند و همچنین قرار بر این بود که تام کروز به جای جانی دپ بازیگر نقش فرانک باشد که البته بعدها در انتخاب بازیگر تغییراتی رخ داد. توریست محصول 2010 هفت سال بعد از فیلم آنتونی زیمر اکران شد که پایه و اساس آن محسوب می شد. مدت زمان فیلمبرداری توریست بسیار کوتاه و فشرده بود زیرا جانی دپ باید سر تاریخ معینی گروه را ترک می کرد و دلیل این موضوع آغاز فیلمبرداری دزدان دریایی کارائیب محصول 2011 بود.