تلخی های واقعیت محصول 1994

تلخی های واقعیت محصول 1994 (نام اصلی Reality Bites) یک درام کمدی و رمانتیک به کارگردانی بن استیلر است. در این اثر بازیگرانی مانند واینونا رایدر، اتان هاوک و بن استیلر بازی کرده اند که سه راس یک مثلث عشق هستند.

داستان تلخی های واقعیت محصول 1994

داستان از این قرار است که للینا (واینونا رایدر) پس از فارغ التحصیلی از دانشکده یک مستند درباره ی زندگی روزانه ی خود و دوستان اش می سازد. این مستند شامل تلاش های آن ها برای دوست یابی و کاریابی می باشد. ویکی در خرده فروشی کار می کند مجموعه ای از روابط کوتاه و بی معنی را پشت سر گذاشته است و نگرانی های خاص خودش را دارد. للینا وارد یک رابطه ی عاشقانه با یاپی مایکل (بن استیلر) می شود در حالی که در همان زمان یک رابطه ی مبتنی بر عشق و نفرت را با تروی (اتان هاوک) تجربه می کند.

تروی با یک بحران وجودگرایانه رو به رو شده است و از این جهت در ابتدا نمی تواند به عنوان یک شریک عاطفی رفتار مناسبی داشته باشد اما پس از این که آتش حسادت در او شعله ور می شود به این نتیجه می رسد که نباید للینا را از دست بدهد. از این رو معذرت خواهی می کند و با رفتن یاپی در پی اشتباهاتی که داشت، سرانجام للینا و تروی در کنار هم قرار می گیرند.

تلخی های واقعیت محصول 1994

تلخی های واقعیت محصول 1994

تلخی های واقعیت فیلمی جذاب درباره ی بالغین جوان است که به دنبال یافتن معنا و مسیر زندگی خود هستند. آنها خوشحال می شوند، ناامید و سرخورده می شوند اما هرگز دست از تلاش برنمی دارند. مثلا زمانی که للینا شغل خود را به خاطر شیطنت هایش از دست می دهد، مصرانه در پی یافتن شغلی جدید است و با این که بسیاری از مصاحبه های کاری او موفقیت آمیز نیستند اما ناامید نمی شود. او به کاری کمتر از توانایی های خود راضی می شود فقط برای این که پیش والدین اش به اصطلاح کم نیاورد!

میم برای مستقل شدن!

مستقل شدن یکی از مفاهیم مهم فرهنگ غربی است که به شکل پررنگی در سینما هالیوود نمود می یابد. کمتر جوان بالای 18 سالی را می بینیم که همچنان در کنار والدین خود زندگی کند. استقلال عاطفی و مالی سبب بلوغ افراد می شود و از این نظر نکته ای مثبت است. تلخی های واقعیت محصول 1994 امتیاز 66 درصدی راتن تومیتوز و 6.6 از 10 IMDb را به دست آورد. بازی واینونا رایدر مانند فیلم دختر از هم گسیخته و ادوارد دست قیچی زیباست و لطافت خاص واینونا را به همراه دارد.