تقویت مهارت های بازیگری

همان طور که می دانید بازیگری یک مهارت است. در این مقاله می خواهیم به این موضوع بپردازیم که چگونه می توان با داشتن برنامه ای منظم، به تقویت مهارت های بازیگری پرداخت.

همانند بسیاری از مهارت های دیگر، بازیگری در صورتی که استعداد ذاتی در میان باشد، پیشرفت خوبی خواهد داشت. اما استعداد داشتن کافی نیست. حالا به من بگویید شما چگونه مهارت های بازیگری تان را تقویت می کنید و به بازیگر جذاب  و با اعتماد به نفسی تبدیل می شوید که در رویاهایتان تصویر می کنید؟

اگر این مقاله دنبال کنید، صرف نظر از این که چگونه پیشرفتی تا کنون داشته اید، می توانید تکنیک هایی را بیاموزید که به تقویت مهارت های بازیگری شما کمک می کنند.

البته این را هم اضافه کنیم که قرار نیست معجزه ای یک شبه اتفاق بیفتد. بلکه کل موضوع روی کار کردن مداوم و پیوسته تمرکز دارد. اینکه خودتان برای رسیدن به هدف تلاشی مداوم داشته باشید.

تقویت مهارت های بازیگری

تقویت مهارت های بازیگری

برای آن دسته از افرادی که گمان می کنند نمی توانند بازیگری را به صورت روزانه تمرین کنند می گویم: کلیه ی زیرواحدهای هنر بازیگری به شرح رو به رو می باشد: صدا، حرکت، دانش، متن و بازی. هر یک از این عناصر موجب می شود شما به بازیگری بهتر و شایسته تر تبدیل شوید.

صدا: یکی از دارایی های به شدت محسوس شما به عنوان یک بازیگر صدای شما است. صدای شما، معادل با بیان، حمایت تنفسی، کلام جذاب شما و بسیاری از المان های دیگر است. متاسفانه بازیگران نوجوان و تازه کار تمایل دارند در هنگام تقویت مهارت های بازیگری شان این موضوع را فراموش کنند!

حرکت: کاملا برای شما لازم است که روی حرکات خود متمرکز باشید و با حالتی مسلط و آگاه از شرایط، بازی خود را شروع کنید. اگر شما روی مهارت حرکت به صورت روزانه وقت و انرژی بگذارید، در مدت زمان اندک شاهد پیش رفت فراوانی خواهید بود.

دانش: شما نیاز دارید سواد خالص تان را در زمینه ی هنری افزایش دهید. پیشنهاد می کنیم روزانه نمایش نامه های فاخر و کلاسیک را مطالعه کنید و با آن ها آشنا شوید. ممکن است به نظر شما خسته کننده و کسل کننده به نظر برسد اما این یکی از ضروریات ارتقای بازیگری برای شما محسوب می شود.

متن: شما به یک متن زندگی می بخشید و به آن نمود واقعیت را می دهید. پس تسلط بر آن نیز واجب است.

بازی: با انجام مراحل فوق، قطعا در زمینه ی بازی هم موفق خواهید بود.