تقویت صدا

تقویت صدا یکی از مهم ترین کارهایی است که بازیگران باید به آن بها دهند. همیشه برای مبتدی ها این سوال پیش می آید که تمرین صدا به چه معنی است؟ این عبارت معمولا آن ها گیج می کند. آن ها با خودشان می گویند ما که خواننده نیستیم! مگر قرار نیست فقط حرف بزنیم؟ این صدای من است و همین کافی است.

در جواب باید گفت درست است که ما یک صدا داریم. این صدا منحصر بفرد و خاص است و هر لحظه دارد تکامل پیدا می کند. وقتی صدای ما راحت و باز است و در حالت طبیعی قرار دارد، واقعا فوق العاده است. مشکل این جاست که گاهی زندگی انرژی ما را می گیرد و به همان نسبت صدای ما تحت تاثیر قرار می گیرد. سختی های زندگی باعث می شود نتوانیم صاف بایستیم و یا صدای ما بلندتر و یا کوتاه تر می شود. مشکلات وزن ما را کمتر می کند و باعث می شود صدایمان عمق و وضوح خود را از دست بدهد. هیچ وقت به این فکر کرده اید که چرا صدای یک نوزاد می تواند سراسر یک رستوران را فرا بگیرد اما وقتی ما می خواهیم یک قهوه سفارش دهیم ممکن است صدایمان شنیده نشود؟!

تقویت صدا

تقویت صدا

تفکر خوب درباره ی تقویت صدا

بهترین راه برای فکر کردن درباره ی صدا این است که پی ببریم دقیقا چه چیزی در اختیار داریم. باید تنش ها را رها کنیم، بخش هایی را که به دلیل عدم فعالیت یا ترس ضعیف شده اند، تقویت کنیم. بهترین روش برای رسیدن به این هدف، گرم کردن صدا است. تمرین های گرم کردن صدا می تواند به بازیگران کمک کند تا از هر گونه تنش صوتی رها شوند و صدای خود را تقویت کنند. تمرین های تلفظ صحیح می تواند برای گرم کردن زبان و لب ها استفاده شود.یک روتین گرم کردن صدا داشته باشید و به طور مرتب آن را به کار بگیرید. تمرین آواز داشته باشید و از صدای خود برای کارهای سخت تر استفاده کنید.

آمادگی همه جانبه

هنر بازیگری، به آمادگی همه جانبه ی شما نیاز دارد. بدن سالم و منعطف، ذهن آزاد و رها و صدای خوب از آن جمله اند. بازیگران اگر می خواهند که آینده ی شغلی مداوم و خوبی داشته باشند، باید یاد بگیرند که به خوبی از خود مراقبت کنند. ورزش کردن مدام کمک می کند افراد بدن های سالم داشته باشند. داشتن یک تراپیست خوب باعث می شود سلامت روان افراد بالا باشد. تقویت صدا باعث می شود همیشه خوش صدا باشیم. همه ی این ها یعنی می توانیم بازیگر خوبی باشیم. بازیگری که اعتماد به نفس دارد و خوشحال است.