ترس از تست بازیگری

ترس از تست بازیگری موضوعی جدی است. هر چه قدر هم که برای تست بازیگری آماده شده باشید و همه ی نکات و اصول را رعایت کرده باشید، باز هم ممکن است عصبیت شما به قدری قوی باشد که حافظه تان را مختل کند و انتخاب های خوب بازیگری شما را خراب کند. اگر به اعصاب تان اجازه دهید که کنترل امور را در دست بگیرند، احتمال موفقیت تان کمتر می شود. بنابراین چگونه باید اعصاب به هم ریخته کنار بیاییم؟

1. مانند یک فرد مانیک (شیدا) آماده شوید. این کار باعث می شود اعتماد به نفس شما بالا رود.

2. گرم کنید. صدای شما نیاز به گرم شدن دارد. بدن شما نیاز مشابهی دارد. پیش از انجام  تست بازیگری، مطمئن شوید که آماده اید.

3. به تست بازیگری به عنوان موقعیتی برای بازی در یک پروژه نگاه کنید. (موضوع این نیست که نقش را به دست آورید. موضوع این است که کاری را انجام دهید که دوست دارید.)

4. مراقبه کنید. واقعا توصیه می کنم که به این کار به عنوان یک برنامه ی روزانه نگاه کنید. انجام مراقبه به مدت پنج دقیقه پیش از تست بازیگری، می تواند سبب تمرکز بیش تر شما شود.

ترس از تست بازیگری

ترس از تست بازیگری

نمی ترسید؟!

بعضی وقت ها شما ترس از تست بازیگری ندارید، اما نمی دانید چگونه باید یک تست را برای خودتان فراهم کنید! اگر یک کارگزار داشته باشید که به شما کمک کند، تنها کاری که باید انجام دهید، اعتماد است. اطمینان به این که او کار خود را به خوبی انجام می دهد و می تواند تست هایی را برایتان هماهنگ کند. اما اگر می خواهید به آن ها کمک کنید، زمانی که می بینید یک تست بازیگری خاص وجود دارد که برای تان مناسب است، موضوع را به کارگزارتان اطلاع دهید. لطفا هر روز با آن ها تماس نگیرید. اما اگر توانایی خوبی دارید، این را به آن ها بگویید.

ترس از تست بازیگری را فراموش کنید

در صورتی که هیچ کارگزاری ندارید و بر خودتان متکی هستید، یا اگر کارگزاری دارید که هیچ وقت تست های بازیگری را برای تان هماهنگ نمی کند، خودتان شخصا به دنبال پروژه ها باشید. مراقب باشید که تنها با افراد شناخته شده و معتبر کار و فعالیت کنید. شما باید با پروژه هایی همکاری داشته باشید که در کارنامه ی هنری شما بدرخشند و باعث شوند شما در مسیر هنری روندی رو به جلو را داشته باشید. اگر قبلا در هیچ فیلم کوتاهی بازی نکرده اید، از فیلم های کوتاه شروع کنید. اگر قبلا 5 یا 6 فیلم کوتاه بازی کرده اید، چالش بیافرینید و دنبال فیلم های سینمایی باشید.