تام هولند متولد اول ژوئن 1996 بازیگری انگلیسی است که اکنون بیست و سه سال دارد. او علاوه بر بازیگری در زمینه ی رقص هم فعال است. او برای بازی در نقش اسپایدرمن به شهرت رسید. علیرغم سن پایین، تام هولند را می توان نمادی از پیروزی و موفقیت دانست. چرا که پروژه هایی که هولند در آن ها بازی کرد در سطح جهانی موفق شدند و به شهرت رسیدند و تام هولند را به سمبلی از فیلم های اکشن فوق قهرمانی تبدیل کردند.

خانواده ی تام هولند با هنر رابطه ی نزدیکی داشتند.

پدرش یک کمدین معروف انگلیسی است و مادرش هم یک عکاس محبوب در لندن محسوب می شود. تام سه برادر کوچک تر از خودش دارد که همگی او را به عنوان رل مدل خود در نظر می گیرند. هولند در سال های مدرسه و به عنوان دانش آموز شروع کرد به علاقه مند شدن به رقص. او در مدرسه ی رقص ثبت نام کرد و در مسابقات معتبر منطقه ای شرکت می کرد.

تام هولند

تام هولند

در ده سالگی رقص هیپ هاپ او بسیار فوق العاده بود طوری که از او برای شرکت در یک تست دعوت به عمل آمد. در یک روز بارانی تام به همراه والدین خود به محل آزمون رفتند و یک صف طولانی از داوطلبان را دیدند. تام هرگز گمان نمی کرد که بتواند برنده شود زیرا قبلا هرگز به طور حرفه ای نرقصیده بود. اما کارگردان نظر دیگری داشت و این نوجوان را با اینکه هیچ تجربه ای نداشت، انتخاب کرد. این روزها هنوز هم هولند مهارت های خود را در این زمینه از دست نداده است و رقصنده ی خوبی محسوب می شود.

هولند به مدت دو سال رقصید و در هشت تست بازیگری شرکت کرد تا اینکه توانست بازیگری را شروع کند. از آثار او در سینماست:

غیرممکن محصول 2012، روش زندگی کنونی من محصول 2013، لحظه ها محصول 2013، در قلب دریا محصول 2015، لبه ی زمستان محصول 2016، شهر گمشده ی زی محصول 2016، زیارت محصول 2017 و جنگ کنونی محصول 2017. در تلویزیون او در سال 2015 در اثر تالار گرگ بازی کرد. تام هولند در مدرسه ی BRIT در سال 2012 ثبت نام کرد و درس خواند، همان جایی که ادل، ایمی واینهاوس، کیت ناش و سایر ستارگان درس خوانده اند. هولند بازیگری است که زندگی خصوصی اش را تا حد امکان به صورت یک راز نگاه می دارد. با این حال پاپاراتزی ها عکس او را با یک بلوند زیبارو به نام ال لاثرینگتن شکار کردند!