تام هاردی با نام کامل ادوارد تامس هاردی متولد پانزدهم سپتامبر 1977 در لندن بازیگر انگلیسی است. او تجربه بازیگری در تئاتر و سینما را دارد. علاوه بر این تام هاردی به عنوان فیلم نامه نویس و تهیه کننده هم فعالیت دارد. مخاطبان او را به دلیل درخشش در فیلم های هالیوودی می شناسند.

تام هاردی در نیمه ی سپتامبر و در منطقه ی غربی لندن متولد شد.

او تنها فرزند یک خانواده ی کاتولیک بود و مادر و پدرش به ترتیب آن و ادوارد نام داشتند. به زودی خانواده ی او به منطقه ای خاص در لندن نقل مکان کردند که محل اجتماع نویسنده ها و بازیگران جوان و خلاق بود. این تصمیم آن ها کاملا با فعالیت های والدین تام هاردی هم خوانی داشت. به گونه ای که پدر او ادوارد متن پیام های بازرگانی را می نوشت و مادرش هنرمند به روزی بود. روی همین اساس بود که تام کوچک در فضایی خلاقانه بزرگ شد.

تام هاردی

تام هاردی

تام هاردی در سال های دبستان شروع کرد به شرکت در کلاس های تئاتر در مدرسه. تام هیچ خواهر و یا برادری نداشت و برای همین او بود که به تنهایی همه ی عشق، مراقبت و توجه والدین خود را دریافت می کرد. پدر و مادر هاردی بر آن شدند تا بهترین و باکیفیت ترین آموزش را برای او فراهم آورند. اما این کار چندان هم ساده نبود چون مرد جوان دوست نداشت که به تحصیل بپردازد.

در سیزده سالگی بود

که تام الکل مصرف کرد. و یک سال پس از آن به مصرف مواد مخدر روی آورد. به دلیل رفتارهای زننده اش بود که او را از مدرسه ی معتبر شبانه روزی محروم و اخراج کردند. در سن پانزده سالگی تام اولین تتوی خود را روی بدنش ایجاد کرد و پس از آن تعداد فراوانی تتوی دیگر دریافت نمود.

در نوزده سالگی او توانست در مسابقات مدیلنگ برنده شود و بنابراین با موسسه ای که در این حوزه فعال بود قرارداد همکاری ببندد. اما از آن جا هم خیلی زود اخراج شد. دلیل آن هم مشخص بود: سوء مصرف مواد. در هر حال او در سال های آتی توانست راه خود را در دنیای بازیگری بیابد و در آثار خوب و به یاد ماندنی به ایفای نقش بپردازد.

از آثار او عبارتند از:

باند برادران، ال دی پنجاه: دوز کشنده، بلندی های بادگیر، مکس دیوانه و بازگشته. زندگی خصوصی تام هاردی فراز و نشیب های فراوانی داشته است و او بر این باور است که شما باید در زندگی همه چیز را امتحان کنید. او با خانم سارا وارد که بازیگر است، رابطه ی دوستانه ای داشت، آن ها ازدواج کردند اما سارا او را ترک کرد.