هنر شاخه‌های مختلفی دارد. شاخه‌هایی مانند ادبیات، موسیقی، نقاشی، مجسمه سازی و مواردی دیگر. از جدیدترینِ این شاخه‌ها هنر سینماست. در دوران معاصر سینما به یکی از پرمخاطب‌ترین شاخه‌های هنری تبدیل شده است. عکسِ بسیاری دیگر از شاخه‌های هنری سینما نیاز به عوامل زیادی دارد. هر یک از این افراد باید به صورت تخصصی آموزش دیده و تجربیات زیادی داشته باشند. برای مثال بازیگر باید با متدها و روش‌های بازیگری آشنا بوده و بدن و بیان قدرتمندی داشته باشد، کارگردان باید وظایف خود را شناخته و بتواند در بهترین نحو ممکن آن‌ها را اجرا کند. این موضوع درباره تمامی هنرمندان سینما صدق می‌کند. این مسئله نقش استاد را برجسته می‌کند. اساتید سینما می‌توانند نقش تعیین‌کننده‌ای را در آینده هنری هنرجویان خود داشته باشند. از این رو برای هنرجویان واجب است که به دنبال بهترین استادان آموزش سینما باشد.‌ در این مقاله قصد داریم پس از بررسی ویژگی‌های اساتید خوب به معرفی یکی از بزرگ‌ترین آموزشگاه‌های سینمایی ایران بپردازیم. همراه ما باشید.

ویژگی‌های بهترین استادان آموزش سینما

گفته شد که حضور استادی قابل قبول برای هنرجویان واجب است. بهترین استادان آموزش سینما مسیر را برای هنرجویان هموار کرده و آن‌ها را به سوی موفقیت سوق می‌دهند. از ویژگی‌های بهترین استادان آموزش سینما می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

استادان خوب سینما

استادان خوب سینما مسیر را برای هنرجویان هموار می‌کنند

شناخت اصولی سینما

نه تنها مدرسان سینما، بلکه تمامی مدرسین لازم است که پیشتر خود دانش مورد نظر را دریافته باشند. اگر استادی نتوانسته باشد که مفاهیم را در ذهن خود نهادینه کند، چگونه می‌تواند به افراد دیگری آموزش دهد؟! در ضمن نهادینه شدن مطالب، حفظ طوطی‌وار آن‌ها نیست! حتماً دیده‌اید بسیاری اساتید را که مانند طوطی فقط جملاتی را تکرار می‌کنند‌. اساتید باید با دانش خود زندگی کرده و آن را پرورانده باشند.

مهارت انتقال مطالب

داشتن دانش و تجربه به تنهایی باعث نمی‌شود که فردی معلم خوبی باشد. مدرسین باید بتوانند که به بهترین نحو ممکن مطالب را به هنرجویان خود انتقال دهند. یکی از اصول این موضوع این است که اساتید، روانشناسی گروه سنی هنرجویان خود را شناخته و بر اساس آن برنامه آموزشی خود را پیاده کنند. برای مثال تفاوت عمده‌ای است میان آموزش به کودکان و آموزش به بزرگسالان. از دیگر مهارت های لازم برای انتقال مطلب داشتن فن بیان قوی است. معلمان باید از حداکثر امکانات زبانی استفاده کرده و اندوخته خود را در قالب کلمات به هنرجویان انتقال دهند.

به روز بودن

بهترین استادان آموزش سینما باید همواره به روز بوده و با جدیدترین متدهای آموزشی در سطح جهانی آشنا باشد. این آگاهی باعث می‌شود تا بهترین متدهای آموزشی ممکن را برای کلاس خود انتخاب کند. در ضمن اساتید باید نسبت به کتاب‌ها و مطالب ارائه شده جدید نیز هوشیار باشند؛ به گونه‌ای که اگر مطلبی ابداع شد یا ایده جدیدی ارائه گردید، در اسرع وقت آن را مطالعه کنند.

تجربه

از دیگر ویژگی‌های بهترین استادان آموزش سینما تجربه‌شان است. این تجربه باید در دو ساحت باشد؛ یکی تجربه در حرفه سینمایی که آموزش می‌دهند و دیگری تجربه در آموزش دادن حرفه سینمایی که آموزش می‌دهند. اگر یکی از این دو پا لنگ باشد افراد نمیتوانند اساتید خوبی باشند. دقت کنید این که فردی بازیگر مشهور یا خوبی‌ست لزوماً به این معنا نیست که او می‌تواند استاد بازیگری خوب نیز باشد.

آموزشگاه سینمایی پانیذ

آموزشگاه سینمایی پانیذ واقع شده در شرق تهران سعی کرده تا تمامی اساتید خود را از بهترین استادان آموزش سینما انتخاب کند. اساتید همکار با آموزشگاه سینمایی پانیذ دارای تمامی ویژگی های فوق بوده و به بهترین نحو ممکن به آموزش هنرجویان می‌پردازند. مسئولین آموزشگاه نیز دغدغه آموزش بهتر را دارند. از اساتید آموزشگاه سینمایی پانیذ می‌توان به افرادی نظیر امیررضا جلالی، فاطمه امینی، حمیدرضا قاسمی، آدر متفکر و بسیاری دیگر اشاره کرد.

جمع‌بندی

وجود استادی کارآزموده می‌تواند مسیر هنری هنرجو را تغییر داده و هموار کند. در این مقاله راجع به ویژگی‌های بهترین استادان آموزش سینما صحبت کردیم و چندی را برشمردیم. آموزشگاه پانیذ با در اختیار داشتن بهترین استادان آموزش سینما آماده خدمت رسانی به جامعه هنری ایران است.