اعتماد به نفس در بازیگر

 یکی از مهمترین فاکتورها در یک بازیگر ، داشتن اعتماد به نفس فردی و اجتماعی می باشد.اعتماد به نفس این امکان را به بازیگر میدهد که کیفیت بهتر و مطلوب تری را در بازی اش ارائه دهد و گام موثری در جهت فرهنگ سازی بردارد. 

هنرنمایی از بازیگران با اعتماد به نفس آموزشگاه بازیگری پانیذ

آموزشگاه بازیگری پانیذ با بالا بردن اعتماد به نفس هنرجویانش مسیر موفقیت را در حیطه بازیگری ، و جامعه اجتماعی فراهم مینماید .

 

برای رسیدن به کیفیت مطلوب در اعتماد به نفس،معیارهای بسیاری وجود دارد که در ادامه به چند مورد ازآن اشاره می نماییم :

  • نداشتن ترس با اعتماد به نفس بالا

داشتن اعتماد به نفس ، ترس وجودی فرد را در موقعیت های اجتماعی متفاوت کنترل کرده و در دراز مدت از بین میبرد . ترس  یکی از مقوله های رایج در بازیگری است و معمولا بازیگر توانایی تشخیص آن را از استرس نمی دهد . ترس یک حالت بازدارنده در مقابل اعتماد به نفس  است و  باعث انحطاط و پا از بین رفتن آن شود .

 

 

نمایی از هنرنماییبازیگران با اعتماد به نفس پانیذی

درخشش هنرجوی آموزشگاه پانیذ بر روی صحنه تئاتر با اعتماد به نفس

 

 

  • خروج از منطقه امن با اعتماد به نفس داشتن

به منظور کاهش ترس ، بازیگر میتواند قدم به خارج از منطقه راحتی و امن خود بگذارد. قاعدتأ این جمله که (بهترینم را خارج از منطقه امن خود مییابم ) بسیار کاربردی و درست است ، زیرا خارج از منطقه راحتی ما ، معجزه رخ میدهد . یک بازیگرکه دارای اعتماد به نفس بالاست با ورود در نقش و شخصیت های متفاوت از موجودیت شخصی خود خارج  به خلق یک اثر مینماید . افراد موفق در حیطه بازیگری یا جوامع اجتماعی با خارج شدن از نقطه امن وجودی خود چالشی ایجاد مینمایند که مستلزم داشتن اعتماد به نفس بالا است .  هنرجویان در کلاس های بازیگری با شرکت کردن در کارهای تک نفره (مونولوگ) یا اتود های گروهی از حصار خود خارج شده و به مرز رهایی میپیوندند.

 

 

صحنه تئاتر و هنرنمایی بازیگران با اعتماد به نفس پانیذ

هنرجویان آموزشگاه بازیگری پانیذ بر روی صحنه تئاتر با اعتماد به نفس

  • بهره برداری مطلوب از زمان در نگاه بازیگر با وجود اعتماد به نفس

سومین نشانه اعتماد به نفس ، بهره برداری مطلوب از زمان است. از دست ندادن زمان در هر مکان یک قابلیت مهم در بازیگری است . 

درواقع میتوان به این جملات طلایی توجه نمود که :

منتظر نمانید تا زندگی و سرنوشت برایتان کاری کند ، برای خود و رویاهایتان کاری بکنید.

  • نقش اعتماد به نفس در لذت از موقعیت فرد 

زندگی یک ماجراجویی همراه با کشف و شهود نسبی برای انسان است .  یک فرد با اعتماد به نفس بالا  از کار در هر نقش یا شخصیت خارج از واقعیت خویش لذت میبرد و برایش هر موقیت یک تجربه محسوب میشود .

 

  • بی اهمیتی نسبت به نظر دیگران

از نشانه های دیگر اعتماد به نفس ،مهم نبودن افکار دیگران است .وقتی توسط دیگران قضاوت میشویم باید درک کنیم که بزرگترین طرفدار خودمان، خودمان هستیم . 

مگر آنها چقدر من را میشناسند ؟

اطلاعی از برنامه هایی که در ذهن می پرورانم دارند ؟